Кремлівський господар люб'язно зустрів Віктора Орбана та відразу розпочав зустріч згадкою про ультиматум для Києва. Він полягає у тому, що українські війська мають вийти з усієї території чотирьох українських областей, а наша держава має заявити про відсутність планів вступити до НАТО. Про те, які заяви лунали, що говорили про Україну та головні тези розмови політиків – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Орбан прибув з офіційним візитом у Москву і зустрінеться з Путіним

17:20, 5 липня

Путін назвав повне виведення українських військ з вигаданих республік "днр" та "лнр" однією з умов завершення війни. Зокрема, йдеться про відступ наших захисників з території Запорізької та Херсонської областей.

Диктатор також цинічно стверджує, що західні "спонсори" використовують Україну як "таран, жертву" проти Росії.

17:00, 5 липня

"Найважливіший крок ми зробили: встановили контакт, я працюватиму і далі в цьому напрямку", – стверджує угорський прем'єр.

Орбан заявив, що продовжить свої зусилля щодо припинення війни в Україні. Абсурдним є те, що він повідомив, що хотів дізнатися у Путіна, який найкоротший шлях до припинення конфлікту в Україні.

16:59, 5 липня

Після поїздок до Києва та Москви зрозумів, що позиції сторін далекі одна від одної,
– заявив Орбан.

16:58, 5 липня

Орбан заявив, що провів переговори з Путіним у момент, коли Європі потрібний мир. Угорський прем'єр повідомив, що обговорював з Путіним досягнення миру в Україні та найкоротший шлях до цього.

16:57, 5 липня

Диктатор назвав своєчасними та корисними переговори з Орбаном, подякував йому за відвідування Росії.

За його словами, Москва сприймає приїзд прем'єра Угорщини як спробу відновити діалог.

16:56, 5 липня

Не обійшлося й без пропаганди щодо виборів в Україні. Путін заявив, що якщо Україна припинить режим воєнного стану, їм доведеться проводити президентські вибори.

А, на його думку, шанси перемогти у нинішньої української влади наразі близькі до нуля.

16:55, 5 липня

Путін каже, що Київ не допускає думки про припинення вогню, тому що в цьому випадку зникає привід для продовження режиму воєнного стану.

Ба більше, за його словами, має бути не перемир'я чи пауза для озброєння київського режиму, Москва нібито "виступає за повне та остаточне завершення конфлікту".

16:54, 5 липня

Диктатор заявив, що Росія нібито бачить те, як у Києві наразі не готові відмовитися від ведення війни "до кінця".

16:53, 5 липня

Орбан виступив із закликом зупинити вогонь, щоб створити умови для переговорів щодо України,
– заявив кремлівський очільник.

16:52, 5 липня

Путін розповів, що обговорив з Орбаном можливі шляхи "врегулювання українського конфлікту", угорський прем'єр розповів про свої нещодавні контакти у Києві.

16:51, 5 липня

Путін заявив, що Росія та Угорщина продовжують діалог у нинішній непростій геополітичній ситуації, це важливо. Розмову з Орбаном він назвав відвертою та корисною.

16:11, 5 липня

У Кремлі заявили, що питання України було основним під час переговорів Орбана і Путіна

Українське питання було серед основних на переговорах Путіна та Орбана,
– заявив Ушаков.

Він також додав, що Орбан не передавав Путіну послання від Зеленського.

15:20, 5 липня

Орбан подякував Путіну за зустріч, сказавши, що це вже 11-та їхня зустріч за останнє десятиліття. Але, за його словами, ця зустріч "особлива", оскільки припадає на головування Угорщини у Раді ЄС.

Стрімко скорочується кількість країн, які можуть поговорити й з тією, і з іншою стороною конфлікту. Скоро Угорщина, вочевидь, буде єдиною країною в Європі, яка може поговорити з усіма… Хотів би дізнатись вашу позицію стосовно низки важливих для Європи питань,
– сказав угорський прем'єр.

15:08, 5 липня

Путін заявив, що на зустрічі у них з Орбаном буде можливість обговорити "усі нюанси" ситуації в Україні. При цьому він підкреслив, що Орбан прибув до Москви зокрема як лідер країни, що головує у Раді ЄС.

Ви напевне знаєте про мій виступ перед керівництвом МЗС зовсім нещодавно в Москві. Там викладено нашу позицію щодо можливого мирного врегулювання. І, звичайно, я готовий обговорити з вами нюанси,
– наголосив диктатор.

14:30, 5 липня

Путін заявив, що на переговорах з Орбаном планує обмінятися думками щодо українського напряму. Диктатор пообіцяв ознайомити Орбана з деталями пропозицій Москви щодо мирного врегулювання війни.

14:00, 5 липня

Орбан після відкритої частини зустрічі з Путіним виклав фото з Москви з підписом, що заради миру треба діяти

"Місія миру триває. Друга зупинка: Москва", – написав Віктор Орбан у своєму дописі у соцмережі Х.