У вівторок, 14 лютого, розпочалось 9 засідання "Рамштайну". Про його початок близько 12:00 повідомляв глава міністерства оборони України Олексій Резніков. Через декілька годин він сказав, які питання порушуватимуть під час наступних перемовин.

Читайте також Успіх на "Рамштайні" та як закінчиться війна: розмова з Михайлом Подоляком

"Попереду – танки"

Опівночі 15 лютого Резніков констатував, що перший день роботи позаду. Він подякував всім країнам, що беруть участь в цьому заході, та Північноатлантичному альянсу за підтримку нашої держави.

Завтра так само насичена програма. Більше часу приділимо танкам. Все буде Україна,
– написав він.

Очевидно, Україна планує робити усе, аби танкова коаліція лише ставала більшою – себто більше танків партнери надавали нашій державі. На думку багатьох експертів та політиків, саме це є одним з головних чинників, що може стримати російських окупантів.

Окрім того, зауважимо, що глава Міноборони поширив фотографії, на яких він, зокрема, з очільником Пентагону Ллойдом Остіном, генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом та іншими поважними високопосадовцями, що прибули в Брюссель на "Рамштайн".

Резніков в Бельгії на зустрічі партнерів у форматі "Рамштайн" / Фото з фейсбуку глави Міноборони

Захід не готовий надавати Україні авіацію

  • Про цей захід у своєму традиційному вечірньому зверненні за 14 лютого також згадував президент Володимир Зеленський. Він констатував, що в Брюсселі присутні представники 54 держав, які є союзниками України. Вони мають ухвалити рішення про надання нам танків, артилерії, систем протиповітряної оборони та іншого виду озброєння.
  • Однак зауважимо, що поки партнери не підтримали ініціативу передати Повітряним силам ЗСУ винищувачі. Власне, перемовини щодо надання нам літальних апаратів ведуться уже не перший місяць.
  • Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що позиція Сполучених Штатів Америки – незмінна. Він згадав про повідомлення від президента Джозефа Байдена, який зазначав, що поки Захід не готовий надати Україні літаки.

Чому Україні потрібні винищувачі F-16: дивіться відеопояснення від 24 Каналу