Розслідування катастрофи МАУ: Україна отримала важливі дані від США

10 січня 2020, 13:28
Читать новость на русском

Керівництво України отримало важливі дані щодо авіакатастрофи українського лайнера поблизу Тегерана. Їх президенту Володимиру Зеленському та міністру закордонних справ Вадиму Пристайку передали представники США при зустрічі у Києві.

Про отримання інформації повідомив у твіттері Вадим Пристайко.

Читайте також: Іран назвав терміни розслідування авіакатастрофи літака МАУ

Він заявив про те, що важливу для розслідування інформацію керівництву України повідомили представники посольства США в Україні.

Зустрілися з представниками США, зокрема з керівником посольства в Україні Крістіною Квін. Отримали важливі дані, які оброблять наші фахівці,
– написав Пристайко.

За його словами, розмова Зеленського з держсекретарем США Майком Помпео запланована на 15:00 10 січня.

Раніше Майк Помпео заявив, що причини авіакатастрофи українського літака під Тегераном потрібно встановити якомога швидше. Катастрофа могла статися через несправності лайнера, однак, якщо був зовнішній вплив, США має негайно дізнатися про це.

Версії причин авіакатастрофи в Ірані

  • Спочатку в Ірані попередньою причиною назвали займання двигуна. Експерти до такої версії ставляться скептично. Усе тому, що компанія підтверджує справність літака та наголошує на професійності екіпажу.
  • До розслідування запросили Україну, США, Швецію та Канаду. Державна комісія, створена в Україні для розслідування катастрофи, повідомила, що на двигунах повітряного судна не виявлено слідів пожежі. Тож версія несправності двигунів поки не підтверджується.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що українська сторона має сім версій причин катастрофи літака МАУ в Ірані, три з яких – "закриті". Остаточне рішення зможуть прийняти лише після проведення всіх необхідних досліджень. 4 версії причин катастрофи: можливе ураження російською ракетою ЗРК "Тор"; зіткнення з безпілотним літальним апаратом або іншим літальним об'єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака в результаті терористичного акту.
  • Першими інформацію про те, що літак збила ракета оприлюднила волонтерська спільнота розслідувачів Bellingcat. У соцмережах вона поширила фото, згідно з якими авіакатастрофу міг спричинити удар ракетою, запущеною із зенітно-ракетного комплексу "Тор" російського виробництва. Згодом Bellingcat підтвердив геолокацію відео, на якому літак збиває ракета.
  • Пентагон США також заявив, що український літак МАУ збили іранською зенітною ракетою. За даними джерел в Пентагоні, інцидент був випадковим.
  • Незадовго після цього президент США Дональд Трамп наголосив, що катастрофа українського літака могла статися через певний зовнішній вплив. Водночас він зауважив, що "хтось міг просто помилитися".
  • За деякий час зі схожою заявою виступив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Він послався на "низку джерел", включно з канадською розвідкою. Про те, що літак МАУ збила ракета, заявив і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
  • Водночас Цивільна авіація Ірану спростувала версію про ракетний удар по українському літаку. За їх словами, лайнер не могли збити ракетою, оскільки на цій висоті в той же час летіли ще декілька авіасуден. Окрім того, на місці трагедії фахівці нібито не знайшли жодних уламків ракет.
  • За словами Володимира Зеленського, слідчі не виключають, що літак МАУ розбився в Ірані після влучання у нього ракети. Проте ця версія поки не є підтвердженою, тож Україна чекає на докази від країн Заходу.


Версії причин авіакатастрофи / Інфографіка 24 каналу