Заяву Джонсона поширили англомовні ЗМІ. За словами британського прем’єра, цю ракету випустили військово-повітряні сили Ірану.
Важливо! Літак МАУ в Ірані збили дві російські ракети: підтверджене відео американських ЗМІ
Наразі ми володіємо великим обсягом інформації, згідно з якою літак збила іранська ракета класу "земля – повітря ". Це цілком могло бути зроблено ненавмисно,
– заявив Джонсон.
Водночас він зауважив, що розслідування трагедії, в якій, зокрема, загинули й британські громадяни, має бути повним і прозорим. За його словами, Британія зараз працює з Канадою та іншими міжнародними партнерами щодо цього питання.
Які країни вважають, що літак МАУ збили / Картинка 24 канал
Також Джонсон закликав всі сторони конфлікту на Близькому Сході до негайної деескалації.
Загалом внаслідок катастрофи літака МАУ в Ірані загинули 167 осіб, зокрема 3 громадянина Великої Британії.
Як раніше лунали заяви, що український літак могла збити ракета
Першими таку інформацію оприлюднила волонтерська спільнота розслідувачів Bellingcat. Вона у соцмережах опублікувала фото, згідно з якими авіакатастрофу міг спричинити удар ракетою, запущеною із зенітно-ракетного комплексу "Тор" російського виробництва.
До теми! ЗРК "Тор" М1: що відомо про ракету, якою могли збити Boeing 737 у Ірані
Згодом президент США Дональд Трамп наголосив, що катастрофа українського літака могла статися через певний зовнішній вплив. Водночас він зауважив, що "хтось міг просто помилитися".
Крім того, американські ЗМІ з посиланням на джерела в Пентагоні заявили, іранська ракета влучила в український літак, оскільки протиповітряна оборона Ірану, ймовірно, все ще була активно після ракетного обстрілу баз США. Зауважимо, що цей ракетний обстріл стався за кілька годин до катастрофи судна авіакомпанії МАУ. За даними американських військових, інцидент також був випадковим.
За деякий час схожою заявою відзначився прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Він послався на "низку джерел", включно з канадською розвідкою.
Дані вказують на те, що літак збила іранська ракета класу "земля-повітря". Водночас це було ненавмисно. Ця нова інформація посилює потребу в ретельному розслідуванні інциденту. Канада працює зі своїми союзниками, щоб забезпечити ретельне та достовірне розслідування для встановлення причин цієї фатальної катастрофи,
– наголосив Трюдо.
До слова, Українські експерти розглядають 4 версії катастрофи. Серед них – і можливе ураження російською ракетою.
Що відповіли в Ірані
Згодом у Організації цивільної авіації Ірану, яка також розслідує причини авіакатастрофи, заявили, що український літак не могла збити ракета, оскільки в той час на цій же висоті летіли ще декілька авіасуден.
Існує повна координація між усіма військовими та цивільними секторами в Ірані, у той же час (коли трапилась авіакатастрофа з літаком МАУ – 24 канал) десятки іранських та іноземних літаків пролітали над безпечним простором Ірану,
– зауважив очільник Організації громадянської авіації Алі Абідзаде.
Радимо ознайомитися! Експерт: Версія про технічні несправності Боїнга при авіакатастрофі в Ірані – малоймовірна
Коротко про авіакатастрофу літака МАУ в Ірані
- Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS 752 Тегеран – Київ розбився зранку 8 січня незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.
- На борту перебувало 167 пасажирів (серед них – 2 українців) і 9 членів екіпажу (усі українці). Більшість із пасажирів – громадяни Ірану і Канади. 25 жертв авіакатастрофи – діти до 16 років.
- Літак з українськими рятувальниками та експертами прибув в Іран у ніч на 9 січня.
- Голова іранської організації цивільної авіації повідомив, що пілот літака МАУ, що зазнав авіакатастрофи поблизу Тегерана, від початку польоту не мав зв'язку з вежею та диспетчером.
- Іран опублікував попередній звіт про причини авіакатастрофи. Відповідно до нього трагедія сталася через технічні проблеми літака.
- За даними джерел редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова, українська комісія розслідування катастрофи не виявила слідів пожежі на двигунах літака. Версію несправності двигунів поки не підтверджують.