Такий висновок зробили в Організації цивільної авіації Ірану. Своєю чергою, глава іранської комісії, що розслідує причини авіакатастрофи, наголосив: на місці трагедії фахівці не знайшли жодних уламків ракет.
Актуально: Катастрофа МАУ в Ірані: Зеленський заслухав звіт оперативного штабу
Фото, на якому зображені такі уламки і які були поширені у мережі напередодні, в Ірані називають фейком.
Це фото, вперше оприлюднене у твіттері та начебто зроблене на місці трагедії, в Ірані називають фейком
Існує повна координація між усіма військовими та цивільними секторами в Ірані, у той же час (коли трапилась авіакатастрофа з літаком МАУ – 24 канал) десятки іранських та іноземних літаків пролітали над безпечним простором Ірану,
– наголосив глава Організації громадянської авіації Алі Абідзаде.
Він також додав, що Іран та Україна можуть перевірити цю інформацію, адже зараз пріоритетом є – визначення причини аварії.
Інформацію про те, що український пасажирський літак збила ракета протиповітряної оборони Ірану в уряді країни теж заперечують. Появу таких заяв пов’язують з загостренням конфлікту Іран – США та називають "психологічною операцією" останніх, передає Irna.
Це брехня, і ніхто не візьме на себе відповідальність за велику брехню … Дуже шкода, що ця психологічна операція уряду США і тих, хто підтримує її свідомо і несвідомо, змушує сім'ї загиблих сумувати ще більше. Поширюючи цю брехню, вони переслідують власні цілі,
— сказав представник уряду.
Що відомо про авіакатастрофу літака МАУ в Ірані?Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS 752 Тегеран – Київ розбився зранку 8 січня незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані.
На борту перебувало 167 пасажирів (серед них – 2 українців) і 9 членів екіпажу (усі українці). Більшість із пасажирів – громадяни Ірану і Канади. 25 жертв авіакатастрофи – діти до 16 років.
Попередні версії причин авіакатастрофи:
- У РНБО розглядають 7 версій причин авіакатастрофи, три з яких є закритими. Остаточну версію озвучать після проведення всіх необхідних досліджень.
- До 4 основних версії причин катастрофи належать: можливе ураження російською ракетою ЗРК "Тор"; зіткнення з безпілотним літальним апаратом або іншим літальним об'єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака в результаті терористичного акту.
- У попередньому звіті іранської організації цивільної авіації мовиться, що Boeing 737 авіакомпанії МАУ загорівся через технічні проблеми і розбився поблизу міжнародного аеропорту Тегерана незабаром після зльоту. Згідно зі звітом літак загорівся, коли перебував ще у повітрі. За словами голови організації Алі Абедзаде, на загоряння перед катастрофою вказують повідомлення очевидців, а траєкторія польоту, нібито, говорить про те, що лайнер збирався повернутися в аеропорт вильоту.
- Водночас, державна комісія, створена в Україні для розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані, повідомила, що на двигунах повітряного судна не виявлено слідів пожежі. Версія несправності двигунів поки не підтверджується.
- Тим часом американські ЗМІ з посиланням на джерела в Пентагоні передають, що український пасажирський літак збила іранська ракета, випущена протиповітряною обороною країни.
- Сумніви щодо технічних несправностей українського літака має й американський лідер Дональд Трамп. Він каже: ймовірно, "хтось здійснив помилку" і "трапилось щось дуже жахливе".
- Прем'єр Канади Джастін Трюдо ввечері 9 січня виступив із заявою, у якій висловив певність: український літак збила російська ракета класу "земля – повітря", випадково випущена протиповітряною обороною Ірану. Трюдо послався на канадську розвідку.
- Про збиття літака ракетою висловився і британський прем'єр-міністр Борис Джонсон.
- Окрім того, ввечері 9 січня у мережі поширили відео, зняте на іранських околицях очевидцем авіакатастрофи. Його справжність підтвердили американські ЗМІ. на ролику видно, як у літак в небі щось влучає, після чого він спалахує. ЗМІ припускають, що ракет могло бути дві.
Основні версії причин авіакатастрофи літака МАУ в Ірані/ інфографіка 24 каналу