Що Путін сказав про Україну

Питання міжнародної політики Путін підняв наприкінці свого півторагодинного виступу. Про Україну згадав у контексті протестів у Білорусі.

До слова Хто перетне червону лінію, отримає відповідь Росії, – Путін

Він сказав, що на Олександра Лукашенка готували напад і хотіли його вбити. Так само, за словами Путіна, хотіли вбити і Януковича. До нього Путін припустив не однозначне ставлення.

Можна, як завгодно ставитися до Януковича, до Мадуро. Януковича теж мало не вбили і усунули незаконним способом. Але практика держпереворотів і політичних вбивств – це занадто,
– сказав Путін.

Президент Росії сказав, що ніхто не думав про долю України, коли в ній здійснювали держпереворот. Так він дорікнув Європі, яка нібито "переймається" Україною.

Росія прагне миру, але себе не дасть образити

Володимир Путін у впевненому і суворому тоні додав: Росія не хоче ні з ким воювати, але своїми цінностями і прагненнями не поступиться. Росія начебто поводиться скромно, не встрягає у конфлікти, а лише їх розв'язує. Свою державу він порівняв із Шерханом, біля якого крутяться Табакі.

Втім, на образи, за словами Путіна, Росія реагуватиме гостро.

У Росії є свої інтереси. Якщо хтось відмовляється розуміти, Росія завжди знайде шлях відстояти свою позицію,
– зазначив президент Росії.

Щодо санкцій, які на Росію наклали ЄС, США, Канада, він зазначив: вони незаконні і грубі. Це спроба грубого нав'язування "країн Заходу" нав'язати свою волю іншим.

Путін не згадав про Донбас

Жодним словом президент Росії не згадав у своєму зверненні ескалацію на Донбасі та переміщення військ до кордону з Україною. Він ніяк не відреагував на міжнародні заяви ЄС, НАТО, політиків окремих країн-членів цих організацій.

Ба більше, Путін у своєму виступі ніяк не відповів на пропозицію Зеленського зустрітися на Донбасі для перемовин.

Загострення на Сході України: коротко