Також в Херсоні проведуть фільтрацію для того, щоб виявити можливі ворожі ДРГ, які могли залишитися в місті. Про це 24 каналу розповів заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

Варте уваги У центрі Херсона місцеві розгорнули величезний прапор України: емоційні кадри

Яка ситуація в місті

За його словами, роботи ще дуже багато. Але цивільна влада поки не має доступу до звільнених населених пунктів та безпосередньо Херсона.

До того ж в місті дуже поганий зв'язок, а в більшій частині Херсона його взагалі немає, як і електроенергії. У деяких районах також відсутнє водопостачання.

Оцінити рівень пошкодження інфраструктури ми зможемо тільки після того, як військові дадуть добро на те, щоб ми почали там працювати,
– повідомив заступник голови Херсонської облради.

Повертатися до Херсона ще зарано

Ба більше, Херсонська ОВА вже розробила план дії щодо гуманітарного забезпечення звільнених населених пунктів. Відповідний план містить такі пункти як:

  • надання гуманітарної допомоги місцевим мешканцям;
  • поновлення інфраструктури, тобто створення безпечних та комфортних умов для життя людей.

Утім, Соболевський наголосив, що повертатися до Херсона ще зарано, оскільки це дуже небезпечно.

Напередодні з'явилася інформація, що окупанти підірвали Херсонську ТЕЦ, Обленерго та водоканал. За словами заступника голови Херсонської облради, місцева влада працює над встановленням правдивості цієї інформації, але поки не може її підтвердити або спростувати. Однак відомо, що частково пошкодження там дійсно є.

Соболевський розповів, яка ситуація в Херсоні: дивіться відео

Звільнення Херсона: що відомо

  • Після новин, що ЗСУ вже зовсім близько до Херсона, місцеві жителі приготувалися їх зустрічати. Вони зібралися в центрі міста та познімали російські триколори. На площі замайоріли синьо-жовті прапори.
  • Згодом Головне управління розвідки Міноборони підтвердило, що Збройні Сили України зайшли в Херсон. Місто повертається під контроль України. Крім того, ГУР МО звернулося до окупантів, які ще залишилися в Херсоні та закликало їх здаватися в полон.
  • Зараз українські воїни проводять у місті зачистку. Після завершення процесу можна буде сказати, що Херсон повністю під контролем ЗСУ. Тож жителів міста просять перебувати вдома.
  • З нагоди цієї радісної новини українці влаштували флешмоб – додають кавун до своїх емблем та фото у соцмережах. До ініціативи долучились українські офіційні служби. Тепер кавунчики прикрашають сторінки ДСНС, Укрзалізниці, НАБУ, ДПСУ, Верховної Ради, Енергоатому, Укрпошти тощо.