У Пентагоні вже прокоментували можливе використання цих ракет для звільнення тимчасово окупованого Криму. Про це інформує 24 Канал.

До теми Дістане до позицій росіян в глибокому тилу: США вперше передадуть Україні ракети GLSDB

Речник Пентагону Патрік Райдер на брифінгу підкреслив, що Україна сама вирішує, які саме операції проводити для звільнення своїх територій.

Також він зазначив, що ракети GLSDB малого діаметра наземного базування. Це дає їм можливість більшого радіуса дії – здатність вести вогонь на великій відстані. Таке озброєння, за словами Райдера, дозволить українській армії здійснити операції як щодо захисту країни, так і щодо повернення тимчасово окупованих Росією територій.

Коли справа доходить до українських планів операцій, очевидно, що це їхнє рішення. Я не збираюся говорити або робити припущення про можливі майбутні операції, але знову ж таки, весь цей час ми працювали з ними, щоб надати їм можливості, які дозволять їм бути ефективними на полі бою,
– наголосив Райдер.

До речі Маємо зробити все, аби до літа Крим повернувся додому, – Буданов

Що відомо про ракети GLSDB

  • GLSDB може запускатися з ракетних установок, таких як система HIMARS, які вже є в України.
  • Вона оснащена крилами, що дозволяють летіти до цілі, і ракетним двигуном, котрий надає додаткову дальність польоту. Це дозволяє точно наводити бомбу на ціль, як при запуску з літака, без ризику для військових і з меншими витратами.
  • Також GLSDB має вдосконалені системи стеження, які роблять її більш точною.
  • Заявлена точність – до ширини автомобільної шини.