Політтехнолог Михайло Шейтельман прокоментував 24 Каналу реакцію українців на звільнення Залужного. Він наголосив, що своїм рішенням Зеленський добровільно зменшив власний рейтинг, а тому про жодні політичні перегони не йдеться.

До теми Дякуємо, пане генерале: українці висловлюють повагу Залужному після відставки

"У Зеленського на момент ухвалення цього рішення рейтинг довіри був приблизно 70%. Тепер нічого не робити не впливало б на рейтинг Зеленського, а звільнити – гарантовано в мінус рейтингу", – зазначив Шейтельман.

Тому очевидно, що президент так бачить як Верховний Головнокомандувач. На його думку, звільнення Залужного й призначення натомість Сирського якимось способом наблизить перемогу України у війні.

Керівництво України єдине в головному

"Думаю, ніхто не сумнівається, що Зеленський, Сирський і Залужний хочуть того самого – перемоги України. Це на першому місці. Тому я не готовий повірити, що Зеленський хоче програти війну, а потім піти на другий строк, – це маячня", – констатував Шейтельман.

Кожен із представників влади діє в найкращий можливий спосіб. Якщо українці вже обрали цих людей, то треба їм довіряти.

Звільнення Залужного: основне

  • Першим про звільнення головнокомандувача ЗСУ повідомив міністр оборони Рустем Умєров. Він подякував Залужному та заявив про потребу в змінах.
  • Новим головнокомандувачем ЗСУ став Олександр Сирський. Президент озвучив перелік змін, яких очікує від перестановок у військовому керівництві, зокрема детальний план дій на 2024 рік.
  • Радник голови ОПУ Михайло Подоляк пояснив, що звільнення Залужного було зумовлене низкою чинників. Зокрема, ідеться про потребу переглянути тактику дій, щоб не допустити стагнації на фронті.