Секрет простий: пострадянський дизайн настільки їм обрид, що вирішили творити абсолютно новий стиль. Замість класичних витончених ліній – галузки дерева, імітація кори, технологія мокуме гане, що нагадує морські хвилі або ж кільця на стовбурі дерева.

Брати Кочути створюють нестандартні прикраси

Головна вимога – щоб це виглядало нестандартно. Браку ідей тут немає. Зізнаються, що звичайне дерево, річка, панорама гір чи прогулянка можуть намалювати у фантазії ескіз майбутньої роботи. А буває навпаки: у руки потрапляє камінь незвичної форми, і тоді вже він диктуватиме дизайн виробу.

Часом фантазії заводять так далеко, що перенести їх на папір узагалі неможливо. Тоді й творять просто з уяви, без жодних креслень і розрахунків, а до ескізу повертаються, тільки якщо про це попросить замовник.

Читайте також: Delfast Ebike – українська компанія, що розробила надпотужний електровелосипед

Професійно займатись ювелірними прикрасами брати почали тільки з 2011 року. До того більше цікавила реконструкція середньовічних обладунків – мечів та кольчуги. Це хобі змусило вивчити, як карбувати метал, як викувати потрібний елемент і потім нанести на нього візерунок.

Брати Кочути відомі своїми ювелірними роботами й за кордоном

Спеціальної освіти ніхто з них не має. Усі троє закінчили факультет інженерної механіки. Він, щоправда, додав технічних навичок, але все, що стосується секретів ювелірної справи, почерпнули з книг та інтернету.

Перші вироби були з олова, міді, бронзи, а коли майстерність почала зростати, то поступово перейшли на срібло і золото. Спочатку не було ніяких бізнес-планів чи стратегій. Просто займалися тим, що приносить задоволення. Відповідно й дорогого обладнання тоді також не було. Зрештою його й не потрібно: одну й ту саму каблучку можна виготовити як і за допомогою елементарних інструментів, так і на верстаті вартістю кілька тисяч.

Читайте також: Дінара Касько – харків'янка, яка створює справжні їстівні шедеври

Просто штампувати вироби їм не цікаво. У самій майстерні чекають на виклики, а улюблені клієнти – ті, які приходять з найбільш несподіваними ідеями, де, наприклад, замість коштовного каменю, буде шматок метеорита.