Про це він повідомив в ефірі "112 каналу". За словами Розенка, роботодавці через аномальну спеку в Україні можуть самостійно відкоригувати робочі графіки.

Для прикладу, збільшувати обідню перерву чи скорочувати робочий час. Такі заходи, за словами Розенка, повинні зберегти робочий потенціал і здоров'я тих людей, які працюють на підприємстві.

Також Розенко запропонував дозволити працівникам в період високих температур працювати менше або відпрацювати їх в інший час.

Читайте також: Як не стати жертвою пекельної спеки

Раніше Розенко заявляв, що скорочувати робочий час через спеку – недоцільно.

"Ніхто роботодавця в цьому не обмежує і зараз (надання більшої обідньої перерви, – "24"). А говорити про те, що давайте влітку скоротимо 40-годинний робочий тиждень і зробимо його, наприклад, 35-годинним, на мій погляд, є недоцільним", – сказав віце-прем'єр.

На Закарпатті з 2 по 10 серпня (у цей період синоптики прогнозують у області аномальну спеку) робочий час вже скоротили на годину. Щоправда, ці години доведеться відпрацювати – їх перенесуть на робочі дні в кінці серпня й на початку вересня, коли температура повітря нормалізується.

За прогнозами синоптиками, в західних областях України температура почне знижуватися після 6 серпня – до +23...+29 градусів. Інші регіони України відчують спад спеки лише з 10 серпня.

Нагадаємо, від аномальної спеки в Україні вже померло двоє осіб – у Львові, Луцьку, а 3 серпня в Одесі помер полковник медичної служби, який перебував при виконанні службових обов'язків. Ймовірна причина смерті – спека.