Знане на весь світ море фактично омиває витоки людської цивілізації. Червоне море з давніх-давен оповите легендами. Згідно з біблейськими переказами, саме його води розвів Господь, рятуючи єврейський народ на шляху до землі обітованої.

Не так давно археологи знайшли ймовірне підтвердження цих переказів: сотні предметів, розкидані на дні Суецької затоки, схожі на людські скелети, уламки зброї та бойові колісниці армії фараона.

Через Червоне море пролягає найкоротший морський шлях між Європою та Азією. Зовні спокійне і лагідне, воно криє у своїх глибинах масу небезпек. Нерідко транзитні судна йшли на дно, наштовхуючись на гострі підводні рифи.

Екзотична "гавань" ховає у собі і таємниці Другої світової війни. "Тістлегорм", британський суховантаж зі зброєю, не встояв перед нальотом німецької авіації у 1941 році.

Сьогодні ці судна лежать мертвим вантажем на дні морському. Тепер це підводні музеї для дайверів.

Неймовірно цінними є природні скарби Червоного моря. Унікальні коралові рифи простягаються вздовж усього єгипетського узбережжя, а це майже 2 тисячі кілометрів. Півтори сотні видів коралів, різних форм та кольорів, створюють неповторні картини – пірнувши вглиб, відчуваєш себе наче у велетенському акваріумі.

Різнобарвну коралову гамму доповнюють не менш яскраві морські обивателі, які, наче домашні, самі пливуть вам у руки. Одних лише риб тут понад тисячу різновидів, чимало з яких ви не знайдете більше ніде у світі.

Читайте також: Чим зачаровує пустеля Сахара

Ще одне унікальне і навіть трохи містичне місце – так звана "голуба діра" неподалік містечка Дахаб. Схожий скарб має лише далекий Беліз. Це величезна вертикальна підводна печера, "вимощена" коралами. І хоча це місце входить у десятку найбільш небезпечних місць для занурення у світі, саме сюди найчастіше беруть курс дайвери і фрідайвери.