Гавел народився в заможній і творчій родині у Празі. Однак після Другої світової війни до влади прийшли комуністи, які забрали всі сімейні статки, а Вацлава вигнали зі школи за спротив новому режиму.

Молодий Гавел пішов служити в армію і саме там почав робити перші кроки в драматургії. Та його роботи бракували через цензуру, що підштовхнуло Гавела до політичної діяльності. В кінці 70-х років за своє дисидентство революціонер потрапив за ґрати.

Читайте також: Вацлав Гавел пожертвував здоров’ям заради справедливості

У в'язниці його перевиховати не вдалось, тож майбутнього президента ще кілька разів арештовували. Та попри це він не втрачав надії повалити комуністичну владу. І у 1989 році очолив Оксамитову революцію, а згодом став президентом Чехословаччини. Після її розпаду Гавела обрали главою Чехії.

На посаді президента Чехії Гавел провів 10 років, добився вступу країни в НАТО і наблизив її до ЄС. Гавелу належить такий термін як "абсурдистан" –саме так він називав радянський союз. Сучасну російську владу він теж різко критикував.

Росія – велика і важлива країна, яка поступово переходить на дивний курс. Це новий етап авторитарного режиму, більш витончений, ніж класична диктатура чи комунізм. Це вражає мене і пригнічує, бо такий шлях небезпечний і для росіян, і для інших країн, і взагалі для всього світу,
– сказав президент Чехії.

Виступав Вацлав Гавел і на захист демократії в Україні. За кілька місяців до смерті писав про загрози, які несе країні режим Януковича.

Помер видатний лідер у грудні 2011 року. Попрощатись з ним прийшли сотні тисяч чехів і десятки світових лідерів. В історію Гавел увійшов як людина, яка ніколи не схилила голови перед режимом.