Українські тур-клуби пропонують різні види рафтових сплавів. Найпопулярніші — одноденні маршрути. Та коли є достатньо часу — оберіть тривалу водну подорож. Удень — то швидкоплинна річка з порогами, то легкий сплав між високими берегами, а увечері — повноцінна вечеря, намети і спілкування з друзями, яке нічим не замінити.

Найпопулярніші маршрути в Україні — це, звісно, гірські річки Карпат, а ще Буковина та Південь України. І навіть якщо вам уже вдавалося приборкати Черемош чи Південний Буг, професіонали завжди придумають, як урізноманітнити вилазку в гори, а сплав зробити ще цікавішим. Адже це і тренування на рафтах, і опанування надувних байдарок, і вивчення основ каякінгу, оверкілю чи теорії самосплаву.

Щоб із друзями спуститися на рафті, досвід не обовязковий. Головне — уважно послухати інструктаж і потім дотримуватися всіх вказівок.

Якщо ж розмірковуєте про маршрути із третьою і вищою категоріями складності, варто подбати про безпеку та підучити базові правила. Приміром — у гірських річках завжди холодніша вода. На порогах та підводних каменях можна серйозно травмуватись. Ніколи не треба панікувати, навіть якщо каяк чи рафт перевернувся. Вирушаючи у водну мандрівку, завжди варто подбати про звязок із рятувальними службами.

Читайте також: Як зняти стрес: простий і цікавий спосіб для чоловіків

Любителі рафтингу — окрема каста фанатів водної справи. Адже це не лише чудова нагода разом з друзями перевірити свою міць та набратися неоціненних вражень, а й можливість познайомитися.