Чи не найбільш зручний і безпечний спосіб знищити саморобну вибухівку в умовах міста – скористатись роботом. Технікою керують завдяки маніпулятору, а сам вибухотехнік в цей час перебуває на відстані 500 метрів. Тепер вчитись керувати такими роботами будуть і у Харкові.

Також, вибухотехніки розбиратимуть резонансні ситуації, досліджувати, чому вони відбулись і як діяти під час схожих ситуацій: це і теракт біля Палацу спорту у Харкові, і розстріл мобільної групи на Луганщині 2 роки тому.

Читайте також: Одесити побилися в черзі за закордонними паспортами: з'явилося відео

Окрім навчальних полігонів і лекторіїв, експерти поїдуть у на територію складів у Балаклію, де в ніч на 23 березня стався вибух. Тоді містом розлетілись майже 7 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Вибухи у Балаклії стануть ще й основою для навчання вибухотехніків. Адже вибухотехніки-правоохоронці не тільки розміновують, а й розслідують причини вибуху. У понеділок поліцейські закінчили свою частину роботи у Балаклії й передали зібрану інформацію у Службу безпеки.

Нові курси підготовки вибухотехніків планують зробити постійними та залучити іноземних фахівців. А поки що, після двотижневого навчання, вибухотехніки роз'їдуться в 22 регіональні управління поліції всієї України.