За кілька кілометрів від Сімферополя розташований міський полігон сміття. До найближчих будинків, у яких постійно живуть люди — лише декілька сотень метрів. У народі цей масив називають "Колективними садами".

Офіційно тут розташовані дачі. Тому сусідство зі сміттям ще з радянських часів нікого не дивує. Звалище давно переповнене, тож його треба закрити. Принаймні, так стверджували місцеві чиновники до російської окупації. Але сюди й досі звозять сміття: не лише із Сімферополя, а й із прилеглих районів.

Усе сміття йде до нас: наприклад, учора був вітер, який "пригнав" усе звідти. Його хотіли закрити ще два роки тому. Але "перебудувалися" — і все,
— розповіла мешканка найближчих будинків.

Місцеві розповідають, що давно представники якоїсь шведської компанії пропонували побудувати поблизу невеличке підприємство із переробки сміття. Навіть невеличка споруда залишилася. Але самі ж мешканці цього району з часом "розтягли" запчастини із того виробництва.

Уздовж доріг на південному узбережжі півострова розкидане сміття. Тутешні активісти розповідають, що й до російської окупації таке траплялося. Але подібні випадки фіксували та штрафували порушників.

Складна ситуація і в Ялті: сміття із міста вивозять просто до найближчих лісів.

Зараз у Криму 28 полігонів зі сміттям. Із них лише 3 відповідають усім належним вимогам. Більшість — вже вичерпала свій ресурс. Згодом їх обіцяють закрити. Натомість планують побудувати 7 сміттєсортувальних комплексів.

Із півдня Криму сміття окупаційні керівники планують вивезти до центру півострова — Білогріська. Такими ж були плани й української влади.

Зараз подібні плани є лише на папері. За нинішнім курсом потрібно не менше 130 мільйонів доларів. Вкласти гроші у цей бізнес свого часу планували турецькі підприємці. Але зараз ані турків, ані інших охочих немає.

Повний випуск програми "Крим. Реалії" дивіться тут.