Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

За словами політолога, закон про розширення санкцій – це реакція Вашингтону на події в світі, а також ще одне підтвердження того, що Путін не домовився з Трампом, щоб той переконав політичний істеблішмент США не запроваджувати санкції. Тому для Путіна це катастрофа, адже у виборчій кампанії треба демонструвати перемоги, а не поразки.

Це геополітична поразка Путіна, який підтримував Трампа на виборах. Президент РФ, звичайно, це може використати для мобілізації населення на виборах, створюючи образ ворога зі США. Але Путін потрапляє на дисонанс, який сам і створив. Адже Трампа показували як друга, а зрештою США вводять нові санкції. І звичайний громадянин – користувач холодильника і телевізора – цього не зрозуміє. Він хоче чути чітко: США – друг чи ворог? Якщо кажуть, що друг, то чому санкції?
– наголошує Давидюк.

Тому, вважає політичний експерт, Путін зіштовхнеться з реальними електоральним проблемами на виборах президента Росії в 2018 році, адже він розраховував на зняття санкцій.

"Путін хотів зняття санкцій, щоб восени почати рухатися до переможної виборчої кампанії. Замість цього загрузає в санкційному болоті і не знає, як з нього вибратися. Його махінації не спрацювали і виходить, що закони демократії сильніші автократії і авторитарних режимів. Ані інформаційні фейки, ні хакерські атаки не дають потрібного результату. І ті, хто вчиняє злочини, несе покарання", – наголосив Микола Давидюк.

Нагадаємо, 25 липня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроект, яким впроваджуються санкції проти Росії та обмежується право президента США Дональда Трампа знімати чи навіть пом'якшувати санкції проти Москви. Пакет санкцій включає заходи проти Російської Федерації, Ірану та Північної Кореї. Торкнуться санкції фінансового сектора РФ, вводяться додаткові обмеження на участь американських громадян і компаній у співпраці з російським енергетичним сектором – у тому числі у сфері будівництва трубопроводів.

Читайте також: Переговори в Нормандському форматі: чи настане переломний момент?