У Мін’юсті запевнили, що утримувати такий рудимент СРСР немає смислу. Систему з виконання покарань збираються реформувати у кілька етапів, але наразі цілісної концепції, як вона має виглядати — немає.

За словами керівника Харківської правозахисної групи Євгена Захарова для успішної реформи це є найбільш необхідним кроком.

Наразі колонії є окремим "царством" зі складними ієрархіями і великими можливостями. Українські місця позбавлення волі не виправляють засуджених, а роблять їх професійними злочинцями.

Читайже також: Судова реформа: профанація влади чи правосуддя для всіх

Мін'юст почав реформу старої системи, підпорядкувавши собі державну пенітенціарну службу. Замість обласних управлінь тепер буде 5 міжрегіональних. Відповідно, скоротять і управлінський персонал, але додадуть посад психологів, які допомагатимуть колишнім в’язням адаптуватися на волі.

Це дасть змогу зекономити, але додасть роботи Міністерству охорони здоров’я.

Безпосередньо до місць позбавлення волі реформи ще не розпочались. Там усе залишається як і було, але профспілка пенітенціарної служби вже заявляє про порушення прав командного складу, який хочуть суттєво скоротити, тому подає на Кабмін до суду щоб скасувати реформу.