Російський президент Володимир Путін заявив, що терористична загрозі існує для всього пострадянського простору. І подібні заяви лунають не просто так та розглядаються спецслужбами як сигнал до готовності номер один.

Рівень терористичної загрози в Україні дійсно високий, та геть не через "путінські заяви" чи вибухи у Санкт-Петербурзі. А через гібридну війну, яку Росія розв'язала три роки тому. У цьому впевнений військовий експерт Святослав Стеценко. Причому небезпека існує постійно, поки Росія гострить ікла.

Якщо б вони планували розгортання широкомасштабних бойових дій, то терористичні акти могли б їм у цьому сприяти – сіяти паніку, викликати якусь зневіру. А без цього вони навряд призведуть до тієї мети, що потрібна Московії,
– вважає Стеценко.

З військовим експертом погоджується і колишній голова головного слідчого управління СБУ Василь Вовк. Він наголосив, що в умовах надзвичайної ситуації відповідні служби переходять до режиму посиленої безпеки. А це підвищує пильність та контроль за життєво важливими об'єктами та транспортом.

У нас же принцип "поки грім не гряне – не перехрестимось". Але це добре, що люди прокинулись і почали по новому працювати. З'явились якісь заходи превентивні. Знову гранат купу винесли з метро, пістолетів, взривпакетів, тощо. Потрібно очікувати всього і завжди, поки йде війна,
– попередив Вовк.

Та пильність потрібна не лише силовикам. У місцях масового скупчення людей варто звертати увагу на покинуті речі, сумки, пакети. А в разі надзвичайної події бути готовим до надання першої допомоги. Для неї багато не треба – джгут чи турнікет для зупинки кровотечі, спеціальна плівка-клапан для проведення штучного дихання, гумові рукавички, еластичний бинт. Таку аптечку можна зібрати менш ніж за 100 гривень. Не зайвим буде мати на одязі наліпку із групою та резусом крові.

Навчитися надавати першу допомогу можна запросто на курсах, які працюють по всій країні. Рятувати життя у перші хвилини після надзвичайної події повинні вміти і люди у формі.

Читайте також: Генерал СБУ розповів, що Путін приховує під заявою щодо теракту у Петербурзі

У посиленому режимі в Україні працюють усі спецслужби. Це означає, що задіяна агентура Служби Безпеки та Нацполіції, відстежується пересування підозрілих осіб, проводяться перевірки у місцях скупчення людей. Якщо ж потрапили у надзвичайну ситуацію, то, перш за все, треба вийти із червоної зони без паніки. Часто вона небезпечніша за теракт.