Таку думку висловили у коментарі авторитетному виданню The Wall Street Journal представники чинної адміністрації президента США Барака Обами, пише DW.

Зазначається, що в США вперше зіткнулися з російським впливом, проте в Європі Кремль вже давно підтримує контакти з деякими політиками та налагоджує зв'язки з євроскептиками, чиї позиції посилилися у зв'язку з напливом біженців і мігрантів.

Серед найближчих виборів в Європі, на яких може позначитися російський вплив – вибори до парламенту Нідерландів (березень), президента Франції (квітень-травень), а також в бундестаг ФРН восени. Результати всіх цих виборів матимуть великі геополітичні наслідки для Росії,
– зазначає Пасі Ерон, експерт Фонду захисту демократії (FDD), що базується у Вашингтоні.

Відтак, на думку фахівців, у довгостроковій перспективі подібне втручання стане частиною стратегії президента Росії Володимира Путіна, навіть якщо не вдасться провести у владу прямих союзників Росії на європейських виборах 2017 року.

Вносячи плутанину в стан тих, кого він вважає своїми противниками в США та Європі, і дискредитуючи виборчу систему на Заході, Путін хоче полегшити собі можливість перевиборів на посаду очільника власної держави в 2018 році,
– робить висновок видання.

Також один із представників Білого дому вважає, якщо західні країни будуть критикувати процедуру перевиборів Путіна на посаду президента, у Кремля буде готова відповідь, що у них самих неідеальна виборча система.

Крім того, в американській адміністрації підкреслюють, що тактика Москви може полягати в тому, щоб створити європейцям проблеми в їх країнах під час виборів, щоб їм було не до критики Росії.

Читайте також: Навіщо Москві другий Володимир, – західні ЗМІ про скандальний пам'ятник