Про це він повідомив у коментарі "Українській правді".

"1 березня ми разом із заступником начальника Головного оперативного управління генералом Віктором Назаровим запропонували варіант реагування на ситуацію в Криму. Тоді я підписав у начальника Генштабу Куцина низку розпоряджень щодо наших дій", – наголосив військовий.

За його словами, тоді передбачалося провести десантну операцію: висадитись на півострові та захопити аеродроми, посилити там українські угруповання та провести певні дії, які б не дозволили російським військовим просунутися відповідними напрямками.

Читайте також: Турчинов пояснив, чому Україна не зуміла завадити анексії Криму

"Таким чином ми повністю заблоковували б доступ російських підрозділів до степового Криму. Це був шанс, ми вважали. Бо всі військові об'єкти на південному узбережжі було вже заблоковано військовими РФ", – стверджує він.

Також колишній заступник начальника Генштабу підкреслив, що тоді тим планам завадило те, що увечері 1 березня його та ще кількох генералів в приймальні перед своїм кабінетом зібрав тодішній перший заступник начальника Генштабу генерал-полковник Воробйов, який сказав: "Всім, все стій".

Нинішній головнокомандувач ЗСУ наголошує, що тоді вже було піднято літаки, які прямували на аеродроми Криму, відтак його така заява суттєво здивувала, тому він пішов до начальника Генштабу Михайла Куцина.

"Питаю: "Дії розпочалися, літаки в повітрі, десантні підрозділи перебувають на аеродромах. Що далі?" Він питає: "Що відбувається? "Я відповідаю: "Як?! На підставі ваших розпоряджень проводяться відповідні дії". Він каже: "Я таких розпоряджень не підписував…", – обурюється Муженко та заявляє, що Куцин справді підписував такі розпорядження, і вони зараз зберігаються з відповідним грифом "таємно".

Читайте також: Колишній член КПУ згадав, як Крим заполонили "зелені чоловічки"

Чому так сталося він досі не знає. На його думку, можливо,на засіданні РНБО було прийнято відповідне рішення, оскільки якщо немає політичного рішення, військові такі рішення не приймають.

Якби ми виконали ці заходи, які були сплановані, у нас був шанс тримати під контролем степовий Крим. Це не давало б можливості провести кримський, як вони називають, "референдум". А як би далі розвивалися події, то зараз дуже важко передбачити... Але був шанс. Наступного дня Росія відправила на Крим 8-9 транспортних літаків типу Іл-76 і до 12 вертольотів над Кримом,
– підсумував Муженко.