Про це в коментарі сайту "24" розповів політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи ініціативи нинішньої влади щодо внесення змін до Конституції.

Є Конституція, і з нею треба жити вічно. Корегувати тоді, коли є необхідність. Закон свого часу приймався як компромісний. Зрозуміло, що там не все передбачено. Змінюється країна, змінюється світ,
– зауважив експерт.

На думку екс-нердепа, є кілька позитивних змін до Конституції, зокрема, ухвалена нещодавно судова реформа.

Що стосується децентралізації, то, за його словами, це адекватні зміни, адже в Україні існує узурпація президентською гілкою влади прав місцевих громад.

"Є рудименти, які треба ліквідувати – районні і обласні державні адміністрації. Повинні бути виконкоми, які призначають місцеві депутати, а не президент. Ці зміни не приймаються Верховною Радою, а запити на них в суспільстві є", – зауважив він.

Дивіться також: Як Верховна Рада зі скандалом Конституцію міняла

При цьому, за словами експерта, у суспільства є запит також на зняття депутатської недоторканності і введення можливості позбавлення депутата мандату за нехлюйське ставлення до своєї роботи. При цьому, зрозуміло, що парламентарії ніколи не проголосують за такі зміни до Конституції.

Але є один інструмент, який би дав можливість ці зміни нарешті утвердити – всеукраїнський референдум. Влада його побоюється, тому що в якийсь момент на популістському спалаху суспільство може проковтнути і підтримати на референдумі не зовсім адекватні речі,
– вважає він.

Водночас на референдумі українці мають право, в тому числі, змінювати окремі норми Конституції. І рішення, ухвалене на всеукраїнському референдумі, не потребує імплементації парламентом. Воно автоматично стає частиною Конституції. Такі зміни, за словами Чорновола, дійсно необхідні.

Тобто сам факт внесення змін до Основного Закону нормальний. Питання в тому, щоб ці зміни робилися не на той період, що "я зараз тут при владі. Або я в опозиції, і мені це вигідно". А так, що з тими змінами треба всім жити ще дуже довго,
– наголосив Тарас Чорновіл.