Як написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Віктор Чумак, про цей пункт, який відкладає початок функціонування нової системи фінансового контролю за державними чиновниками, ніхто не чув у залі, "не впевнений, що чули про нього і на засіданні комітету, але це перевіримо за стенограмою".

Оприлюдненням цієї інформації одразу зацікавилися і політики, і експерти – все ж, йдеться і про перспективи боротьби з корупцією в Україні в цілому, і про запровадження безвізового режиму з ЄС зокрема.

Міністр соціальної політики Павло Розенко, наприклад повідомив, що в урядовому проекті Держбюджету цього не було.

Політолог Віктор Таран також додав, що ця правка виникла у бюджетному комітеті й її автора зараз вираховують.

Про те, що саме змінила ця поправка і чому є підстави говорити про те, що це зрада, найкраще пояснили журналіст Денис Бігус і головний розробник проекту "Канцелярська сотня" Дмитро Чаплинський.

Привет. А у нас жопа. У вас тоже, только вы еще об этом не знаете.Если коротко, то в законопроект о бюджете какая-то п...

Опубліковано Denys Bigus 4 січня 2016 р.

Расскажу вам про серьезную зраду, которую депутаты подкинули нам под новогоднюю ёлку. В формате вопрос-ответ.Q: Что пр...

Опубліковано Dmitry Chaplinsky 4 січня 2016 р.

А про те, чому сам факт її прийняття можна вважати похороном декларування в Україні досить змістовно висловився виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

УРОЧИСТИЙ ПОХОРОН ДЕКЛАРУВАННЯ. РАДА ПРОГОЛОСУВАЛА, А ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ У ніч на католицьке Різдво парламенту не спал...

Опубліковано Oleksii Khmara 4 січня 2016 р.

Чаплинський також виклав свою версію появи цієї поправки у профільному парламентському комітеті.

Немного о том, откуда взялась злосчастная правка в бюджет, нарушающая обязательства Украины перед МВФ и ЕС.Вот процеду...

Опубліковано Dmitry Chaplinsky 4 січня 2016 р.

Експерти Реанімаційного пакету реформ також покладають відповідальність на бюджетний комітет. Як зазначив Ярослав Юрчишин, "чиновники і окремі депутати намагаються ускладнити для контролюючих органів та розслідувачів перевірки їх декларацій".

Провідний радник з конституційних питань Democracy Reporting International Микола Гнатовський також додав, що свого часу до перехідних положень проекту змін до Конституції України за схожою технікою тихенько дописали відкладання можливості ратифікації Римського статуту на три роки, відтак ця технологія для українських парламентарів не є новою.

Читайте також: Бюджетно-податкова боротьба: на що будемо жити у 2016 році?