Наприкінці серпня відбулося відкриття Поштової площі після реконструкції. Проте не кожен бажаючий має змогу її відвідати. Якщо дивитися в сторону фонтанів — все гарно. Якщо перевести погляд на пандуси, які встановлені під кутом щонайменше 30 градусів, — стає моторошно. Людям з обмеженими для пересування можливостями та батькам з малими дітьми на візочках здолати їх практично неможливо.
Член громадської організації "Pidmoga.Info" та одна з організаторів акції Христина Борущак зазначила, що активісти неодноразово зверталися до міських чиновників з відповідними пропозиціями ще коли проект реконструкції був ще у розробці. Однак, за її словами, ніхто не звернув уваги на прохання та зауваження, тому недоліки залишилися без виправлень.
Ця акція є акцентом на безвідповідальність влади й її байдужість до потреб маломобільних людей,
— зазначила Борущак.
Чемпіон України з карате Олена Молоданова, яка у 1996 році отримала травму хребта і з тих пір пересувається у інвалідному візочку, зізнається, що хоче прогулюватися Поштовою площею та з легкістю з’їжджати до набережної. Але поки що самостійно це зробити неможливо.
Якщо я буду зі знайомими, звичайно, вони мене піднімуть і спустять. А якщо гулятиму з такими друзями як я, то ми шукатимемо місце, де зручніше буде спуститися,
— сказала вона.
Забудовники виправдовуються і знизують плечима, мовляв, ми невинні. За їхніми словами, для людей з обмеженими можливостями пандуси будуть збудовані до кінця 2016 року, а ті, які є зараз, зроблені для батьків з дитячими візками. Проте, коли мама з дитиною спробувала з’їхати по крутому спуску, виявилося що пандус не пристосований навіть для дитячих візочків – він не співпадає із розмірами коліс.
Здоровий молодий чоловік, який сів у візок для експерименту, після спуску не мав ніяких слів, окрім: "Дуже страшно. Не розумію, як можна було взагалі таке змудрувати".
Дар’я Чебукіна