Коли з перших днів війни вирішили допомагати ЗСУ, то готові були шукати бронежилети, каски й авто. А натомість – шукали каструлі та сокири, перевозили 4-метровий лінолеум та облаштовували стоматологічний кабінет на нулі. Про те, як скляний бізнес допомагає нищити окупантів та відбудовувати пошкоджені будинки, 24 Каналу розповів Євген Довгун – співзасновник виробництва світлопрозорих конструкцій OKME.

Передавали навіть лінолеум і подарунки для дівчат на нулі

Коли постало питання допомоги захисникам на фронті, команда OKME організувала цей процес самостійно. Адже не було часу на пошуки фондів, колаборацій та публічних зборів.

Мій внутрішній підприємець хотів бачити результат одразу. Тому цех виробництва з самого початку перетворився на склад, куди звозилося все необхідне для хлопців з "Холодного Яру" – дрони, генератори, тепловізори, аптечки, спорядження, амуніція. Там було усе – від акумуляторів та оптики до ящиків з морквою та печивом,
– пригадав Євген Довгун.

За його словами, доводилося шукати багато різних речей.

"То "на сьогодні" терміново потрібні були сокири, каструлі та лопати. То "на завтра" – подарунки для дівчат-військовослужбовиць. Передавали навіть 4-метрові рулони лінолеуму", – розповів співзасновник виробництва OKME.

Команда OKME допомагає ЗСУ з початку повномасштабної війни / Фото OKME

Євген Довгун зауважив, що запити від українських захисників доводилося закривати у дуже стислі терміни.

Часто запити "летять" через логістику. Коли хлопці їдуть вже завтра, а те, що їм потрібно, запізнюється буквально на пару годин. Відправляєш запит із затримкою і сподіваєшся, щоб він був ще актуальний,
– сказав він.

Загалом сума допомоги ЗСУ, яку надала компанія, склала 4 108 372 гривень.

Укомплектували пересувну стоматологію та передали 11 авто для фронту

Начальник медичної служби однієї з військових частин сказав, що хоче облаштувати стоматкабінет для хлопців на лінії фронту. І вже знайшов частину обладнання, але не вистачає витратних матеріалів, які є дуже дорогими.

"Ми знайшли, придбали й передали решту обладнання та всього необхідного для повної комплектації. І вийшло, що на 80% пересувну стоматологію облаштували OKME", – зазначив Євген Довгун.

Компанія допомогла облаштувати стоматологічний кабінет на нулі​ / Фото OKME

Вже у квітні 2022 року засновники скляного виробництва отримали перший серйозний запит від 93 ОМБр "Холодний Яр" – "пиріжок" з невеликим кузовом для різних перевезень.

Два дні шукав самостійно. "Прошерстив" усіх знайомих. А коли вони закінчилися – дійшла справа до родичів. На фарт набрав двоюрідного брата дружини, аби запитати хоч якісь контакти. Натомість він зі словами "Якщо треба, то треба" запропонував свою Renault Kangoo. Наступного дня вона вже їхала у Харківську область, набита карематами, броніками та продуктами. Уявіть, ця "реношка" дотепер на ходу, хоча на фронті автівки довго не живуть,
– розповів співзасновник OKME.

З початку повномасштабного вторгнення компанія передала холодноярівцям сотні колес, зробила десятки ремонтів. І майже щомісяця доставляє автівку.

Компанія допомагає бійцям 93 ОМБр "Холодний Яр" з автомобілями / Фото OKME

Щоразу переконуюся, що війна – це лакмус для перевірки на людяність. Бо хтось телефонує сам зі словами: "Жека, я чув, ти волонтериш?". І пропонує автівку за приємну ціну. А хтось – не знижує вартість і на 100 гривень, навіть якщо це оптова закупівля. І ти відверто пояснюєш, що це для ЗСУ, що це "власна кишеня", а не якийсь грошовий фонд,
– сказав Євген Довгун.

ОКМЕ спрямовує 20% доходу на допомогу для 93 ОМБр "Холодний Яр" та хлопців з воєнної розвідки

Між пошуками автівок для ЗСУ та вирішенням інвесторних питань Євген Довгун також приділяє багато часу роботі, адже він є співзасновником OKME – провідного виробника світлопрозорих конструкцій.

Скляні фасади, тераси, панорамні й звичайні вікна, двері, офісні перегородки, зимові оранжереї – це справа OKME. Компанія займається різними проєктами – від хюгге-котеджів у данському стилі з різнокольорового скла до футуристичних фасадів офісів і промислових об'єктів.

Пам'ятаю, 24 лютого (2022 року – 24 Канал) я добу не випускав телефону з рук та моніторив ситуацію. Я не знав, що буде далі. Але я точно знав, що з України нікуди не поїду. Попри те, що майже на пів року виробництво стало на паузу й замовлення припинилися, ми не звільнили жодного працівника. Уся команда залишається на місці, отримує зарплату і будь-яку допомогу, якщо вона потрібна,
– наголосив Євген Довгун.⠀


Компанія підтримує українських захисників всім необхідним / Фото ОКМЕ

Зараз крім замовників, з якими OKME співпрацювала ще до війни, з'явилися й нові клієнти.

"Люди потроху оговтуються, звикають жити у нових реаліях, продовжують будувати. Багато "заморожених" об'єктів вже відновилися. І я вважаю це найкращим доказом віри в перемогу України", – сказав Євген Довгун.

Особистий рекорд OKME встановили, коли відновлювали пошкоджені будинки у Чаплиному

Коли 24 серпня 2022 року у селище Чаплине, що на Дніпропетровщині, прилетіло 8 російських ракет, вже наступного дня команда OKME була там, аби зрозуміти, чим саме можна допомогти.

Про масштаби руйнування на залізниці дізналися з перших вуст. У Чаплиному живуть батьки Олексія, мого партнера. Крім великих людських жертв, було повністю зруйновано чи пошкоджено 32 будинки. Люди перед початком осені залишилися практично просто неба,
– пригадав Євген Довгун.

У двох будинках OKME повністю замінили вікна та профінансували ремонт вщент зруйнованого даху. Тоді команда працювала без відпочинку і встановила особистий рекорд – 2 людини за 48 годин поставили 17 вікон.


Команда підприємства встановила особистий рекорд при відновленні будинків у Чаплиному / Фото ОКМЕ

"Тож тримаємо стрій на волонтерському фронті. Трансформуємо жагу помсти в реальну допомогу для наших захисників та віримо, що дуже скоро будемо робити те, що вміємо найкраще – сучасні, енергоефективні та комфортні будинки", – наголосив співзасновник OKME.