Таку думку у коментарі 24 каналу висловила членкиня правління міжнародної спілки "Інститут національної політики" Марина Багрова.

Читайте також: У Зеленського відреагували на позбавлення ліцензії "112 каналу" на цифрове мовлення

Як відомо, Національна Рада з телерадіомовлення відмовив у продовженні цифрових ліцензій телеканалу "112" за фактом порушення умов трансляції через дочірні компанії, які ще в 2011 році отримали ліцензії Нацради як регіональні ЗМІ.

Багрова наголосила, що вже сьогодні передачі телеканалу " 112 " не зможуть подивитися ті, хто перейшов на отримання цифрового ефірного сигналу Т2 і придбав спеціальну приставку для телевізора. Однак в кабельних мережах телеканал залишиться, оскільки супутникова ліцензія у "112 Україна" залишається в силі.

За її словами, в основному жителі великих міст, які обслуговують кабельні оператори, зможуть і далі дивитися цей канал, так само як і власники супутникових тарілок.

Відмова у продовженні цифрових ліцензій телеканалу "112 Україна" здатна призвести до зниження аудиторії каналу як мінімум на 30%. Хоча, "112" продовжуватиме залишатися у першій десятці провідних телеканалів за кількістю аудиторії",
– сказала Багрова.

Чому "112 Україна" позбавили ліцензії? Канал не позбавили ліцензії. Він має супутникову ліцензію та продовжить мовити. Нацрада з питань телебачення радіомовлення не продовжила ліцензію на мовлення регіональним компаніям, які зобов’язані були мовити як регіональні канали, а не ретранслювати загальнонаціональний канал.

Так, Нацрада відмовила в продовженні цифрової ліцензії ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Лідер ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Новий формат ТВ" і ТОВ "Партнер ТВ.

Ці компанії поширювали мовлення у Києві, Чернігові, Вінниці, Кривому Розі, Харкові, Дніпрі, Полтаві, Херсоні, Сумах, Львові, Ужгороді, Мукачеві, Луцьк, Черкасах, Хмельницькому, Івано-Франківску та прилеглих регіонах.

Окрім того, цифрове мовлення "112 Україна" зупинять у містах, розташованих у Луганській і Донецькій областях. Зокрема, йдеться про Маріуполь, Костянтинівку та Краматорськ.

Водночас, у цих регіонах телеканал можна дивитися на супутниковому і кабельному сигналах, а також – в мережі.