Відповідне рішення прийнято на сьогоднішньому засіданні Нацради, на якому розглядають справу 5 регіональних компаній, які ретранслювали ефір "112 Україна". У Нацраді стверджують, що вони виграли конкурси в багатьох областях, залишивши глядачів без регіональної журналістики.

Важливо: У Зеленського відреагували на позбавлення ліцензії "112 каналу" на цифрове мовлення

Йдеться про ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Лідер ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Новий формат ТВ" і ТОВ "Партнер ТВ. Станом на 13:00 Нацрада відмовила в продовженні цифрової ліцензії першій компанії – ТОВ "Новий формат ТВ".

Важливо! Йдеться не про позбавлення ліцензії каналу "112 Україна": він має супутникову ліцензію та продовжить мовити, а про регіональні компанії, які зобов’язані були мовити як регіональні канали, а не ретранслювати загальнонаціональний канал.

Член Нацради Сергій Костинський, зачитуючи проект рішення, заявив, що канал "112 Україна" систематично порушував умови ліцензії та отримав кілька попереджень. Нацрада відмовила у ліцензії "112 каналу" через те, що телеканал не усунув порушення з 2014 року.

Юрист Василь Сметана на брифінгу після засідання Нацради пояснив, що 5 цифрових мовників, які мовлять під логотипом "112 Україна", покривають всю Україну.

Це означає, що цифрове мовлення "112 Україна", всі люди, які приймають на антену "112 Україна", вони не зможуть дивитися в найближчий час, можливо вже від завтра,
– сказав юрист.

Телеканал "112 Україна" не погоджується з рішенням Нацради і планує подавати позов у суд. На "112" заявили, що в деяких членів Нацради з липня 2019 року закінчилися повноваження, тож вони не можуть приймати такі рішення.

Зауважимо, що неофіційним власником "112 каналу" є проросійський олігарх та кум Путіна Віктор Медведчук. 14 червня 2019-го року телеканал увійшов до складу новоствореного медіахолдингу "Новини", куди також входять телеканали "ZIK" і "NewsOne".

Чому "112 Україна" судиться з Нацрадою?19 грудня 2018 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Нацраді забороняти відмовляти 5 компаніям групи "112 Україна" у продовженні їхніх цифрових ліцензій. Йдеться про ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Лідер ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Новий формат ТВ" і ТОВ "Партнер ТВ".

Тоді компанії групи "112 Україна" у позові наполягали, щоб суд визнав протиправною бездіяльність Нацради, що у встановлений законом строк не розглянула заяви компаній щодо продовження їх ліцензій. Нацрада подала апеляцію, в якій просила суд скасувати ухвалу на забезпечення позову.

Тож Нацрада понад рік не розглядала питання щодо продовження строку дії цифрових ліцензій компаній з групи "112 Україна", тому що діяла заборона суду. 16 вересня суд скасував ухвалу, яка забороняла розгляд цього питання.