Інформацію про наступну, вже 18-ту "серію" Чорнобаївки підтвердив радник глави Офісу Президента Олексій Арестович. Цього разу українські військові знищили склад боєприпасів.

Важливо На Півдні ЗСУ успішно виконали 16 бойових завдань: ліквідували 37 окупантів

ЗСУ знову вдарили по окупантах в Чорнобаївці

Судячи з настирливості росіян, "серіал" точно триватиме й надалі.

Чорнобаївка-18. Склад боєприпасів. Хто зачепить Неньку, тому не забариться. І так багато разів поспіль,
– написав Олексій Арестович.

Раніше мешканці Херсона повідомляли, що поблизу міста стався потужний вибух. Ударна хвиля була досить сильною – в будинках затряслися вікна. Дим було видно за кілька кілометрів від Херсона. Ймовірно, очевидці зафіксували удар, який завдали українські військові по позиціях російських окупантів в Чорнобаївці.

Додамо, попередня "серія" Чорнобаївки трапилася 24 квітня на Великдень. Це був 60 день повномасштабного вторгнення Росії. Тоді українські військові ефектно вдарили по російських окупантах.

А напередодні ще й знищили передовий командний пункт загарбників на Херсонщині. Арестович стверджував, що ця подія точно крутіша за Чорнобаївку. Адже там перебувало близько 50 старших російських офіцерів.

Чому загарбникам так сильно "подобається" Чорнобаївка

На думку активіста Олександра Лємєнова, аеродром в Чорнобаївці є критично важливим для російських окупантів. Саме там їм найзручніше садити гвинтокрили, які мають порівняно невелику дальність польоту – від 500 до 800 кілометрів. Цифри можуть незначно змінюватися залежно від маси.

Це банально зручніше, ніж вилітати з того ж окупованого Севастополя або ж просто садити все в степу, де пилюка залетить у двигуни і може пошкодити техніку.

Припустимо, аеродроми у Сімферополі. Ще раз, припустимо! Туди й назад – 550 кілометрів. Це критично, бо гвинтокрили летять, зависають, атакують, висаджують десант, – пояснив Лємєнов.

Лємєнов наголошує, що це досить просте та прямолінійне пояснення. Окупантам просто потрібен аеродром з твердою поверхнею.

Цікаво – Лавров визнав, що успіхів до 9 травня не буде: дивіться відео