Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ці гроші для Будапешту досі заблоковані, оскільки Угорщина не виконала необхідних умов. Про це вона повідомила в ході пресконференції за результатами засідання Євроради, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Дивіться також Усі 27 лідерів ЄС погодили 50 мільярдів євро допомоги для України

Для Угорщини гроші досі заблоковані

Урсула фон дер Ляєн заявила, що закони, які регулюють виділення грошей з фондів ЄС для Будапешту, не пов'язанні із підтримкою України.

Ці закони не мають нічого спільного з програмою Ukrainian Facility та проміжним переглядом багатострокового бюджету ЄС. Це було підтверджено сьогодні, і тому відповідь на ваше запитання – просте "ні”,
– зазначила Урсула фон дер Ляєн на питання, чи отримав Орбан щось за свою поступку.

Глава Європейської ради Шарль Мішель додав, що, аби досягнути одностайності щодо виділення 50 мільярдів євро для України, лідери погодилися на те, щоб проводити щорічно дебати щодо фінансування фонду для України. Відомо, що під час таких дебатів Комісії буде запропоновано внести свої пропозиції, якщо це буде необхідно.

ЄС погодили 50 мільярдів євро допомоги для України: що відомо

  • Усі лідери Європейського Союзу погодили допомогу для України в розмірі 50 мільярдів євро. Мовиться про 17 мільярдів прямої допомоги та 33 мільярди у вигляді кредитів, які Київ отримає протягом наступних чотирьох років, тобто у 2024 – 2027 роках.
  • Володимир Зеленський привітав рішення ЄС надати Україні фінансування у розмірі 50 мільярдів. Президент нашої держави зазначив, що "продовження фінансової підтримки ЄС для України зміцнить довгострокову економічну та фінансову стабільність, що не менш важливо, ніж військова допомога та санкційний тиск на Росію".
  • Також відомо, що Євросоюз буде щорічно обговорювати реалізацію довгострокового бюджету, в який входить 50 мільярдів євро для України. Однак, це відбуватиметься у вигляді дебатів на основі звіту від Єврокомісії та не передбачає голосування.