В такому випадку ані Угорщина, ані інші держави-члени ЄС не матимуть можливості заблокувати допомогу. Про це 24 Каналу повідомили високопоставлені джерела в ЄС.

Дивіться також У нас немає втоми від України, у нас втома від Орбана, – Туск розкритикував лідера Угорщини

Що відомо про перегляд ЄС бюджету з 50 мільярдами для України

Євросоюз кожного року буде обговорювати у вигляді дебатів питання щодо реалізації довгострокового бюджету ЄС. Проте, не йдеться про голосування.

Проведення такої процедури не дасть можливості Угорщині чи іншим державам-членам ЄС заблокувати це рішення.

Також відомо, що за необхідності країни-члени ЄС можуть попросити Єврокомісію звіт для перегляду довгострокового бюджету ЄС разом із допомогою для Києва через два роки.

Яка позиція Угорщини щодо розблокування 50 мільярдів євро для України

  • 30 січня стало відомо, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт готовий розблокувати 50 мільярдів євро, які ЄС хотів направити як допомогу Україні. Проте очільник уряду Угорщини висунув для цього одну умову.
  • Угорський прем'єр пояснив, що схвалить допомогу Україні, "якщо щороку будуть вирішувати, чи продовжувати надсилати ці гроші, чи ні".
  • Раніше питання розблокування Угорщиною 50 мільярдів євро для України підіймалося і під час візиту в Україну глави угорського МЗС Петера Сіярто. Проте, тоді він уникнув відповіді й сказав, що "це обговорюватимуть не тут, а в Брюсселі".