За програмою PESCO (Permanent Structured Cooperation, або "постійне структурне співробітництво"), країни-члени ЄС тісніше співпрацюватимуть у сфері безпеки та оборони. Ця структура дозволить розвивати спільні оборонні можливості, інвестувати у спільні проекти та підвищити оперативну готовність і внесок своїх збройних сил, передає Європейська Рада.

Читайте також: Євросоюз можуть перетворити в Сполучені Штати Європи

До програми PESCO долучилися 25 країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія та Швеція.

13 листопада 23 країни-члени Євросоюзу підписали програму "постійної структурованої співпраці" у сфері оборони (PESCO). Учасники створення інструменту для військової взаємодії в ЄС домовилися збільшити оборонні бюджети своїх країн задля зменшення роздробленості європейських військових витрат і розвитку спільних проектів.

Ірландія та Португалія вирішили приєднатися до PESCO 7 грудня.

На зустрічі учасники PESCO також прийняли початковий перелік із 17 проектів, що мають бути здійснені в рамках програми.

За повідомленнями ЗМІ відомо, що Німеччина керуватиме чотирма проектами PESCO: медико-санітарна служба, центр логістики, центр навчально-тренувальних місій і служба, яка займеться створенням сил швидкого реагування.

Довідка

PESCO – це проект, що надасть "законодавчу основу для інвестицій у безпеку і захист території ЄС і його громадян". Це по-суті рамки для здійснення країнами спільних проектів.

Основна ідея співпраці – покращити ефективність завдяки спільному виконанню того, що кожна з країн зараз робить самостійно.