Аби зменшити корупційну складову цих процедур, низка громадських організацій об’єднали зусилля контролю та моніторингу в рамках однієї організації - громадського партнерства “За доброчесні державні закупівлі”.

“Об’єднавши зусилля, ми думаємо, що ми зможемо вплинути на те, що процедури тендерів, вони стануть прозорі і зрозумілі. Ми, звичайно, свідомі того, що в Україні повністю прибрати корупцію на рівні тендерів неможливо, але знизити її рівень можна, власне на це і покликана діяльність партнерства”, - сказала член секретаріату ГП "За доброчесні держзакупівлі" Алла Волошина.

“Йдеться про те, щоб було достатньо необхідної інформації завжди у громадян, платників податків, про те, які оголошуються конкурси, хто бере в них участь, які пропозиції”, - каже керівник лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут.

Фахівці переконані - необхідно збільшити загальний рівень громадської свідомості щодо реальних наслідків корупції в сфері держзакупівель та посилити вплив пересічних українців на процес реформування цієї системи.