За словами народного депутата Олександра Фельдмана, тоді врятуватись вдалося одиницям.
“Кияни приїжджали сюди, намагалися розкопувати по слідах смерті або знайти тих, хто намагався розкопувати - їх теж вбивали. Але все-таки деяким людям, дуже не багатьом, але все-таки удалося врятуватися. Удалося врятуватися маленьким дітям, які розкривають правду, яких матерів викидали з натовпу, з цього круга“, - розповідає народний депутат, засновник Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії Олександр Фельдман.
Згадували минуле і говорили про майбутнє. Під час міжнародної конференції - парламентарі обговорювали, як вберегти людство від повторення голокосту.
“Нам потрібно працювати на випередження, бо переважно ми констатуємо і намагаємося реагувати на події, які вже відбулися, я маю на увазі події негативного плану“, - вважає спікер Верховної Ради України Володимир Литвин.
“Як тільки людство забуде або перестане робити виводи з цієї жахливої трагедії, інші голокости не змусять себе чекати і вийдуть з печери, щоб зайняти місце в людській історії, ми повинні говорити про голокост, тому що є ті, які готують нові голокости і знищити людство дорогою заперечення голокосту“, - переконує народний депутат, засновник Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії Олександр Фельдман.
Впродовж війни фашистською Німеччиною було знищено 6 мільйонів євреїв. Фашисти намагалися стерти з землі більшу частину слов'янських народів та повністю єврейську націю.