Серед жінок, у компанію яких потрапили українки, також Біллі Айліш, Пріянка Чопра Джонас і Сельма Блер, Урсула фон дер Ляєн та інші.

Цікаво Книга року ВВС – 2022: які видання потрапили до коротких списків премії

Які українки у топі

Британський мовник BBC серед багатьох жінок світу виділив 8 українських представниць. А саме:

  • дружину президента України Олену Зеленську (за висвітлення страждань українського народу у війні проти Росії),
  • депутатку парламенту і фронтову волонтерку Яну Зінкевич (за евакуацією людей з поля бою, допомогу пораненим військовим і мирним жителям та організацію волонтерської групи "Госпітальєри"),
  • журналістку Крістіну Бердинських (за роботу в зонах російських обстрілів),
  • лідерку людей із обмеженими можливостями Юлію Сачук (за координацію евакуації та порятунок життів українців з обмеженими можливостями),
  • парамедикиню Юлію Паєвську (за порятунок військових і цивільних у Маріуполі, за документування роботи своєї команди в місті, яке перебувало в облозі),
  • педіатра Ірину Кондратову (за надання перинатальної допомоги в Харкові, який обстрілювали російські військові),
  • правозахисницю Олександру Матвійчук (за документування воєнних злочинів Росії після вторгнення в Україну),
  • професорку математики Марину Вʼязовську (друга в історії жінка, яка отримала престижну премію Філдса, яку часто називають Нобелівською премією з математики).

Список також відображає роль жінок у центрі конфлікту в усьому світі у 2022 році – від протестувальників, які сміливо вимагають змін в Ірані, до жіночих облич конфлікту та опору в Україні та Росії,
– розповіли в ВВС.

Зазначимо також, що цьогоріч вперше укладачі списку попросили 100 попередніх жінок призначити інших, які, на їхню думку, заслуговують на місце в списку 2022 року.

100 головних фотографій року по версії Time

Зазначимо, що Україну відзначили й в іншому престижному рейтингу. Ба більше, зі 100 фотографій року більшість – про Україну.

Серед них – затори у Києві у перший день повномасштабного вторгнення Росії, поля з чорними вирвами від обстрілів, прощання близьких та інші.

Додамо також, що раніше президент Володимир Зеленський очолив інший рейтинг TIME100. Його обрали найвпливовішою людиною 2022 року. Поруч з ним у трійці лідерів – колишній прем'єр Британії Борис Джонсон і мільярдер Ілон Маск.