Аби відновити колишній баланс, мальків привозять із розплідників. Та фахівці наголошують - крім зариблення, треба ще й обов’язково очистити стоки.
"Дисертації про хвороби риб. Вони говорять, що, на жаль, річкову рибу можна порівняти з дикорослими грибами: повезе вам або не повезе. Тобто вона на даний момент, можливо хвора 68-у різними хворобами", - каже голова асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
Та на цьому проблеми вітчизняного рибного господарства далеко не закінчуються. По всій країні нарахували 300 тисяч гектарів водойм, які вважаються неосвоєними.
"Необхідно, звичайно, міняти законодавство в цьому плані. Тому що місцеві ради роздають наліво-направо ці водоймища, і беруть гроші за це, розумієте? Не зарибнюючи абсолютно. Потрібно приводити все це господарство в порядок", - вважає радник голови держагентства рибного господарства України Леонід Дробянський.
Необхідно, звичайно, міняти законодавство в цьому плані
До кінця жовтня у Дніпро випустять мільйон голів дворічного молодняка, який потроху відновлюватиме рибний баланс ріки. Фахівці кажуть, настільки масового зариблення не проводили ще з радянських часів. Відтак сьогодні планують продовжувати цю роботу у ще більших масштабах.