Про це повідомляє Reuters.

Зазначимо, що Ван дер Цваан у 2012 році працював у юридичній компанії, яку найняло Міністерство юстиції України у справі тодішнього екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Читайте також: Втручання Росії у вибори президента США: у справі висунуто звинувачення щодо 13 громадян РФ

Так, Ван дер Цваана звинуватили у тому, що в листопаді 2017 року він навмисне надав федеральним агентам США неправдиву інформацію про свої контакти з екс-радником у штабі Дональда Трампа Ріком Гейтсом та ще однією особою, ім’я якої не вказується

До слова, Гейтс був також бізнес-партнером лідера передвиборного штабу Трампа Пола Манафорта. Торік Гейтсові було висунуто обвинувачення у змові з метою відмивання грошей.

Як повідомляє "Радіо Свобода", слідство встановило, що Ван дер Цваан видалив електронну переписку, яка свідчила про зв'язок зі згаданими особами, замість того, щоб надати її офісу спецпрокурора, який зробив щодо цього відповідний запит.

За словами Мюллера, цей документ якраз стосувався роботи в 2012 році Ван дер Цваана як представника юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom у справі Тимошенко. Цю фірму в 2011 році найняв тодішній міністр юстиції України Олександр Лавринович, щоб з’ясувати роль Тимошенко у підписанні газової угоди 2009 року з Росією.

Читайте також: Манафорт давав розпорядження Мін’юсту щодо переслідування Тимошенко, – автор розслідування

Зазначимо, що після звинувачень Мюллера Ван дер Цваан визнав, що брехав його слідчим у справі щодо можливу змову штабу Трампа і Росії. Суддя призначив на 3 квітня засідання щодо обрання міри покарання для адвоката.

Варто наголосити, що Ван дер Цваан є одним з декількох юристів Skadden, на допиті яких у справі про звіт щодо Тимошенко наполягає українська влада.