росіяни традиційно спростовують вибухи та будь-яку атаку, кажуть про "детонацію боєприпасів", розглядають навіть версію "хтось не в тому місці покурив". Та суть незмінна — аеродром палає.

До теми "Вдарте по Львову і червоні лінії путіна": у росіян палає через удар по аеродрому в Криму

Де розташована Новофедорівка

Новофедорівка – це селище, розташоване неподалік міста Саки на узбережжі Чорного моря. Від Новофедорівки до лінії фронту трохи понад 200 кілометрів.

Дивіться на карті, де розташована Новофедорівка:

Поблизу Новофедорівки розташований військовий аеродром, який росіяни захопили у 2014 році під час незаконної окупації Криму. На цьому аеродромі дислокується 43-й винищувальний авіаційний полк Повітряно-космічних сил росії.

Якраз такі російські війська використовуються для запусків ракет "Кинжал", якими два дні тому окупанти обстрілювали Вінницьку область.

Що сталось: коротко про вибухи

Жителі Криму почали повідомляти про звуки вибухів близько 15:00 за місцевим часом. Згодом, у Сакському районі підтвердили, що пожежа сталась на аеродромі, її причина – вибух.

Було щонайменше десяти вибухів.

Деталі Біля авіабази росіян у Криму пролунали потужні вибухи

Жирна ціль: які літаки були на аеродромі

На аеродромі в Новофедорівці були розміщенні літаки Су-24М, Су-30СМ, Су-33. Про це свідчать супутникові знимки, які було зроблено до вибухів. Здається, ці літаки більше нам не будуть паскудити.


Як виглядав аеропорт "Саки" до вибухів / Фото Planet Labs


Аеродром "Саки" біля Новофедорівки / Фото Planet Labs


На аеродромі були розташовані військові літаки росії / Фото Planet Labs

Як могли відпрацювати ЗСУ

OSINT-аналітики InformNapalm припустили, що сьогодні ЗСУ відпрацювали за класичною схемою:

  • AGM-88 HARM вивели з ладу РЛС/ППО,
  • а далі у пробите "вікно" залетіли поки ще не анонсовані ATACMS ( американський ракетний комплекс, попередньо були чутки про їх передачу після російського воєнного злочину в Оленівці).

Таким чином була знищена/уражена дуже "жирна ціль", бо на цьому аеродромі в Новофедорівці базується 43-й окремий морський штурмовий Севастопольський авіаційний полк (на архівних супутникових знімках видно, що на цьому аеродромі базувались Су-24, Су-24МР та Су-30СМ),
– зазначили аналітики.

Водночас російське командування заявило, що на території аеродрому Саки біля Новофедорівки "відбулась детонація авіаційних боєприпасів".

Це щось дуже нагадує "випадкову пожежу на крейсері "Москва" чи "жест доброї волі на острові Зміїний".

Більше про це – радник МВС підтвердив, що ракети на 200 – 300 кілометрів у нас уже є: дивитись відео