Таку думку під час круглого столу про загрози для аграрного сезону 2016 року висловили представники цих компаній.
Агрокомпаніям наразі не зрозуміло, за якою системою оподаткування працюватимуть сільськогосподарські підприємства у 2016 року та яким чином відбуватиметься земельна реформа.
Виробники також звернули увагу на дуже повільне реформування галузі.
Сьогодні в аграрному секторі відбуваються позитивні зміни, наприклад, дерегуляція, проте багато питань все ще лишаються невирішеними, — зазначив президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса.
За його словами, найбільшою проблемою для аграріїв залишається невизначеність податкової системи — не зрозуміло, який податковий режим буде діяти для сільгоспвиробників з 1 січня, що унеможливлює планування бізнес-процесів в аграрному виробництві.
Друга проблема — незрозуміла система земельних відносин, а саме – питання нормативно-грошової оцінки землі, ринку землі, індексації оренди землі тощо. Третє актуальне питання — подальші дії держави стосовно відновлення фінансування сільгосппідприємств, адже на сьогодні банки відмовляються фінансувати оборотні кошти в сільськогосподарському виробництві, що унеможливлює забезпечення технологічного процесу в АПК,
— зауважив Ліссітса.
Насторожують аграрників також урядові ініціативи зі зміни податкових пільг, оскільки український аграрний ринок сьогодні — це одна з найпотужніших галузей виробництва в країні.
Є певні сподівання, що ціни на зовнішніх ринках все ж досягли "дна" після кількох сезонів падіння, а погодні проблеми у світі та зниження виробництва дадуть поштовх до росту цін. В даній ситуації лише насторожують ініціативи фіскального характеру з боку уряду нашої держави, а саме — анонсована зміна в оподаткуванні аграріїв та відміна спецрежиму оподаткування ПДВ, який є майже єдиною суттєвою допомогою з боку держави,
— зауважив президент компанії AgroGeneration Джон Шморгун.
Читайте також: Засуха загрожує урожаю 2016