Яких збитків завдала Росія українському довкіллю

Війна Росії проти України спричинила масштабні екологічні руйнування, що призвели до безпрецедентного забруднення довкілля. Про це заявив Денис Шмигаль у ході Конференції з обговорення пункту 8 "Екологічна безпека" Формули миру Президента України.

Читайте також Росіяни завдали збитків річкам Сейм і Десна на сотні мільйонів гривень: які масштаби забруднень

Захід відбувся в Гельсінкі за участі прем’єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, керівника Офісу президента Андрія Єрмака, віцепрезидента Єврокомісії Мароша Шефчовича та високопосадовців низки держав. Нинішні збитки українським екосистемам, за словами Шмигаля, оцінюються в 65 мільярдів доларів.

Третина українських лісів та 20% природоохоронних територій України уже постраждала від війни. Під загрозою опинилося 35% біорізноманіття Європи, яким володіє Україна. Перед усіма нами стоїть важливе завдання — виробити спільне бачення того, як захистити природу та життя людей. Україна готова розробляти спільне бачення та конкретні кроки на цьому шляху, застосовуючи принцип «ворог повинен заплатити,
– зазначив голова українського уряду.

Він назвав декілька ключових завдань, щодо яких потрібно узгодити спільну стратегію, це:

  • відстеження, реєстрації та звітування щодо всіх екологічних наслідків, впливів, втрат і збитків війни Росії проти України;
  • збір цінних відгуків високого рівня та технічних коментарів від партнерів нашої держави;
  • напрацювання наступних спільних кроків для притягнення російського агресора до відповідальності за всі екологічні злочини, які були здійснені проти України.

Екологічна безпека, зазначає прем'єр-міністр України, є передумовою економічного та соціального розвитку. Тому, на його думку, уряд має знайти рішення та ресурси, щоб найкраще захистити та відновити нашу природу та екологію.