Ще з радянських часів тут також розташована стоянка для моторних човнів. Однак, як стверджують активісти, за планами деяких високопосадовців, на місці стоянки й зеленої зони будуватимуть розважальні заклади.

“Вони хотіли цю територію - від моста Патона до залізно-дорожнього моста - всю закрити і зробити розважальний центр. Засипати озеро наполовину, навіть на 2/3, тут побудувати ресторани, готель, багатоповерхові підземні паркінги, будинки”, - каже власниця моторного човна Ольга Орачік.

“Сьогодні відбувається боротьба між кількома забудовниками, які борються за те, щоб тут що-небудь побудувати. І цього озера, яке є на карті Києва і яке ми бачимо очима, його вже фактично не існує, тому що київська влада дала дозвіл, щоб це озеро перетворити в забудову. На жаль, в Києві стає все менше і менше зелених зон”, - зауважив депутат Київради Олександр Бригинець.

Ласий шматок землі на березі Дніпра, як і багато інших, змінив свій статус і призначення. Новий "володар" ділянки вже почав вирубати дерева і знімати родючий шар землі, розповідають місцеві. Однак численні судові позови цей процес тимчасово призупинили.

“Його за Омельченка ще якимось чином вивели із зеленої зони в забудову, і тоді вирішили звернутися до суду”, - каже голова ГО "Видибай-захист водойм та берегів" Віктор Вальченко

Нині на місці вирублених дерев з’явились нові саджанці. Маленькі дубочки прикрашають портрети посадовців, які, кажуть активістів, доклали руку до знищення цієї зеленої зони. Представники громадських організацій сподіваються, що колись тут буде справжній дубовий гай, однак не впевнені, що ці дерева виживуть.