Експерти Пентагону дійшли висновку, що потужності неядерного озброєння США недостатньо для того, щоб знищити укріплені підземні об’єкти на території Ірану, повідомляє The Wall Street Journal. Зокрема, випробування показали, що з цим завданням не впорається 13,6-тонна протибункерна бомба GBU-57.
Ця бомба розроблялася спеціально для ураження підземних укріплень, що зводяться в Ірані та Північній Кореї для приховування ядерних розробок. Проте під час випробувань з’ясувалося, що багато підземних об’єктів Ірану знаходяться дуже глибоко, або були обладнані додатковими засобами захисту.
За інформацією The Wall Street Journal, в січні 2012 року військові звернулися до Конгресу з проханням санкціонувати виділення близько 80 мільйонів доларів на вдосконалення неядерної бомби.
Перші випробування GBU-57 були проведені в 2007 році. Зараз на озброєнні американських ВПС знаходяться близько 20 таких бомб. Виробництвом займається компанія Boeing. Загальна вартість програми з їх створення оцінюється в 330 мільйонів доларів. Вважається, що такі бомби є "запасним планом" США на випадок непередбачених ускладнень, пов’язаних з розвитком ядерної програми Ірану.
Останнім часом відносини між Іраном та західними країнами постійно напружуються. Так, Штати ввели санкції проти Ірану, а згодом аналогічні дії схвалив Євросоюз.
Кілька днів тому у Європі вирішили посилити тиск на Іран і схвалили введення ембарго на постачання іранської нафти. Іран у свою чергу відповів, що припинить постачання нафти у ЄС ще до набуття чинності ембарго.