Про це 24 Каналу розповів громадський і політичний діяч із США, депутат від округу Рок у штаті Вісконсин Юрій Рашкін, зауваживши, що вже була та ж заява від держсекретаря США Ентоні Блінкена. Тоді він сказав, що Штати чітко окреслили свою політику, але саме Україна вирішує, як саме воювати.

Дивіться також Кінець ядерного лідерства Росії: як заборона імпорту урану змусить страждати економіку Путіна

Чи можуть Штати дозволити бити по Росії

Як припустив Рашкін, зараз цілком міг піти офіційний запит від України, щоб був таки офіційний дозвіл бити по Росії. Це завжди пов'язано з ескалацією. Але зараз Росія якраз підвищила ставки у війні проти України.

Ми бачимо, що США роблять якісь сильні кроки, коли йде підвищення ескалації від Росії. Це було і з передачею снарядів калібру 155 міліметрів, і з дозволом передати F-16 тощо,
– сказав Рашкін.

Звісно, дещо раніше Сполучені Штати засуджували удари по російських нафтопереробних заводах. Але зараз все схоже на те, що це були "приватні побажання від дипломатів". Не більше.

Вияснилося, що це радше були приватні побажання. Окей, хай буде так. Штати висловили свою думку з цього приводу. Україна подякувала – і продовжила воювати так, як вважає за потрібне,
– підкреслив Рашкін.

Удари по території Росії: коротко

  • Під час візиту до Києва держсекретар США Ентоні Блінкен прокоментував удари по території Росії. Він зазначив, що Штати чітко визначили політику щодо цього питання. Але як воювати – вирішує України. Штати забезпечують нашу державу тим озброєнням, у якому є потреба.
  • Відомо, що наразі союзники проти використовування західної зброї для ударів по Росії. Тому Україна використовує для цього лише зброю власного виробництва.
  • В Офісі президента наголосили, що Україна має право завдавати ударів по військових об'єктах на території Росії. Адже вони допомагають країні-агресорці продовжувати війну. До цих об'єктів також належать нафтопереробні заводи.