Окрім того, глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявив, що у відносинах з Євросоюзом Україні слід обережно підходити до гармонізації національного законодавства з європейським. Ця заява викликала неабиякий резонанс, втім, свої слова нардеп пояснив у коментарі "Громадському".

Зверніть увагу: Зеленський про членство в ЄС: Одна країна зробила exit, тому для України пора робити enter

Багато сусідніх країн тиснуть на нас, схиляючи до так званої "гармонізації законодавства". Однак, я вважаю, що для України це неправильно,
– зауважив Арахамія.

Що Арахамія думає про гармонізацію законодавства з ЄС:

  • Якщо слабша економіка об’єднується із сильнішою, то завжди залишатиметься слабшою.
  • Якщо Україна все ж піде на це, то має шанс стати найслабшою економікою у ЄС, "чимось на кшталт Словенії".
  • Будучи величезною державою, Україна матиме дуже малий вплив, оскільки правила гри вже існують.

"Ми вступаємо в період, коли ми будемо робити черговий перегляд Угоди про асоціацію. До цього треба дуже добре підготуватися. Не просто взяти пропозиції європейців і їх підписати, а й врахувати наші позиції, стан нашої економіки й почати більш ефективні переговори", – додав нардеп.

Арахамія наголосив: вектор євроінтеграції не піддається сумніву, зміни можливі лише в рамках Угоди про асоціацію, а його слова є виключно особистими міркуваннями.

До слова, президент Зеленський у Давосі теж говорив про майбутнє членство України в ЄС на більш вигідних умовах. "Важливо навіть не коли ми будемо в Євросоюзі, а в якому статусі, яким буде ставлення до України: як до потужного, рівноправного гравця, якого поважають, на якого не дивляться зверху вниз", – сказав глава держави.