За процесуального супроводу Луганської обласної прокуратури, бойовику повідомили підозру в участі у незаконних збройних формуваннях. У 2017 році, згідно з інформацією слідства, Андрій Косяк вступив до лав незаконного збройного формування "6-й окремий мотострілецький козачий полк імені Платова" так званої "народної міліції" окупантів на Луганщині.

Зверніть увагу Взяли в заручники: у ТКГ блокування місії ОБСЄ в готелях назвали тероризмом

Зокрема, відповідний підрозділ регулярно брав участь у знищенні підрозділів й військової техніки Збройних сил України.

Запобіжний захід – тримання під вартою

Водночас з липня 2021 року підозрюваний служить "офіцером-наглядачем представництва Спеціального центру контролю та координації припинення вогню", що входить до складу так званої "народної міліції" окупантів.

Наразі Сєвєродонецьким міським судом Луганської області до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою,
– мовиться у повідомленні прокуратури Луганщини.

Читайте також Був озброєний: журналіст показав відео затримання бойовика, через якого спалахнуло в окупантів

Що цьому передувало

  • На Донбасі 13 жовтня затримали російського бойовика, який проводив розвідку під прикриттям розмінування території. Затриманим виявився Андрій Косяк – прикрився пов'язкою Спеціального центру контролю і координації припинення вогню.
  • Після затримання Косяка бойовики навіть пригрозили, що якщо його не відпустять, відмовляться від мінського формату.
  • Згодом в окупованому Донецьку російські найманці вирішили протестувати проти місії ОБСЄ через затримання бойовика-розвідника.
  • Представники ОБСЄ протягом 15 – 16 жовтня не могли вийти з будівлі. 17 жовтня бойовики заблокували спостерігачів ОБСЄ і в Горлівці.