Після обрання президентом у 2023 році Хав'єра Мілея, країна активно підтримує зусилля України у війні. Експерт з нацбезпеки, військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко у розмові з 24 Каналом оцінив перспективи участі Аргентини в "Рамштайні".

Читайте також Аргентина може допомогти Україні у відновленні енергетики: про що домовились країни

Знаходить варіанти допомоги

Аргентина, як зазначив він, країна, яка має серйозний потенціал, зокрема, військовий.

Вона може долучитися до різних проєктів щодо технологій сучасної війни. Тому Аргентина знайде своє місце в "Рамштайн",
– зауважив експерт з нацбезпеки.

Сьогодні президент Аргентини займає активну позицію підтримки цивілізованого світу. Також він у різний спосіб знаходить варіанти допомоги України – щонайменше на дипломатичному фронті.

"Далі чекатимемо від Аргентини допомоги у вигляді військової техніки та технологій", – підкреслив Іван Варченко.

Відносини України та Аргентини: актуальне

  • У Швейцарії 15 та 16 червня відбудеться Саміт миру, у роботі якого візьмуть участь представники понад 100 країн. Президент Аргентини спочатку зробив заяву, що не буде присутній на Саміті. Проте згодом він змінив свою думку. Хав'єр Мілей все ж приїде до Швейцарії.
  • За даними ЗМІ, Володимир Зеленський передав Мілею спеціальне запрошення, щоб "його аргентинський друг був присутнім хоча б на церемонії відкриття саміту". Також до лібертаріанського уряду Аргентини звернулися з петицією, в якій просили Мілея приїхати на Саміт миру.
  • Крім того, Аргентина може підтримати принаймні два пункти Формули миру, яка буде представлена у Швейцарії: пункт радіологічної та ядерної безпеки та пункт відновлення територіальної цілісності України.
  • Водночас Аргентина планує передати Україні 5 літаків четвертого покоління Super-Etendard, які мають підтримати обороноздатність нашої країни.