Що обговорила Україна з Аргентиною

Як стало відомо, мова йшла про створення спільних оборонних підприємств, закупівлю артилерійських боєприпасів і пороху та про інвестиції в аргентинські компанії, які виробляють зброю.

Читайте також: Ситуація в енергосистемі складна: українців закликають до ощадливого споживання

У тому числі було порушено питання про систематичні обстріли Росією енергетичної інфраструктури України та можливостей для допомоги у її відновлені з боку Аргентини.

Юлія Свириденко

Міністр економіки України

Ми порушили питання про систематичні обстріли Росією нашої енергетичної інфраструктури та можливостей для допомоги у її відновлені з боку Аргентини. Наші системи частково схожі, тому Аргентина може допомогти Україні деякими запчастинами.

Як повідомила Юлія Свириденко, українська сторона запросила аргентинські компанії приєднатися до інвестиційних проєктів в Україні у сфері сільського господарства. Особливий акцент було зроблено на потребі обладнання для тимчасового зберігання зерна у силосних мішках.

Як наслідок таких обстрілів, у нашої країни виникла потреба в обладнанні для тимчасового зберігання зерна, зокрема, в силосних мішках, виробництвом яких славиться Аргентина. Тому ми запросили аргентинські компанії долучитися до інвестиційних проєктів в Україні у сфері сільського господарства. Також ми сподіваємося збільшити торгівлю сільськогосподарськими товарами, включаючи експорт українських азотних добрив до Аргентини,
– сказала Свириденко.

Дефіцит у енергосистемі внаслідок обстрілів

Українська енергосистема зазнала значних пошкоджень. В Україні є необхідності введення режиму економії електроенергії. Йдеться як про промисловість, так і побутових споживачів. Про це повідомив замміністра енергетики Микола Колісник в ефір телемарафону, передає 24 Канал.

Імпортованої електроенергії не вистачає для закриття потреб українських споживачів. Станом на тепер, дефіцит потужностей уже перевищив 8 гігаватів. За словами замміністра, варто обмежити використання навісної реклами та вуличного освітлення, якщо воно не є критично необхідним.