Раніше президент Аргентини Хав'єр Мілей заявляв, що не поїде на Саміт миру. Однак ЗМІ повідомили, що "в останню хвилину" він вирішив усе ж відвідати цей захід.

Дивіться також Зеленського розчарувала відмова Китаю приїхати на Саміт миру, – ЗМІ

Чому Мілей передумав ігнорувати саміт

Два видання заявили, що президент України Володимир Зеленський надіслав Мілею спеціальне запрошення, щоб "його аргентинський друг був присутнім хоча б на церемонії відкриття саміту".

Крім цього, в Аргентині навіть створили петицію до лібертаріанського уряду, в якій просили президента відвідати саміт.

Тим часом газета Clarín пише, що Мілея просив про відвідання заходу не лише Київ, але й Вашингтон.

Видання додало, що Аргентина наразі дала зрозуміти, що вона дотримується двох пунктів "Формули миру", яку представлять у Швейцарії цими вихідними: пункту радіологічної та ядерної безпеки та пункту відновлення територіальної цілісності України.

Крім того, Аргентина також погодилася приєднатися до Міжнародної коаліції з повернення викрадених Росією українських дітей.

До слова, Perfil зазначає, що перед Самітом миру лібертаріанський лідер візьме участь у саміті "Великої сімки", який проходитиме з 13 по 15 червня в Італії. Хоч спершу він теж казав, що не братиме участь у G7.

Цими вихідними у Швейцарії відбудеться Саміт миру

  • Саміт миру у Швейцарії відбудеться вже 15 – 16 червня. Наразі свою участь у заході підтвердили вже близько 90 країн.
  • Росію на захід не запросили, через це Китай заявив, що також не приїде. Президентка Швейцарії наголосила, що Саміт миру є лише початком мирного процесу. Вона припустила, що Росія могла б взяти участь у наступному заході.
  • Президент України раніше розповів, що головними темами на першому саміті будуть: питання енергетичної та ядерної безпеки, вільне судноплавство та деблокування Чорного та Азовського морів. А також – гуманітарний трек – питання обміну "всіх на всіх" та повернення українських дітей, яких депортували до Росії.