Торговельна мережа "Ашан" заперечує звинувачення на адресу її російського відділення. У пресслужбі компанії заявили про те, що не знали про постачання російської армії на тимчасово окупованих територіях України.

До теми "Ашан" постачає товари російським військовим і сприяє мобілізації, – розслідування The Insider

Як компанія прокоментувала розслідування

"Auchan Retail вкрай здивований цими звинуваченнями, які аж ніяк не підтвердилися під час внутрішнього розслідування", – запевняє пресслужба.

Там навели два приклади висунутих у розслідуванні звинувачень на адресу російського відділення:

  1. В одному випадку компанія нібито виконувала замовлення місцевої влади і не могла знати, на що підуть закуплені товари.
  2. В другому збір "гуманітарної допомоги" влаштував власник торгового центру, де розташований один із "Ашанів", а не сам магазин.

Що відомо про скандал

  • Французька компанія "Ашан" від початку повномасштабного вторгнення постачала товари для російських військовослужбовців на територіях окупованих областей України, а також допомагала російським військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників. Про це йдеться у спільному розслідуванні The Insider, Le Monde і Bellingcat.
  • Журналісти з'ясували, що постачання окупантам представлялося як "гуманітарна допомога" і складалося як із товарів з "ашанівських" складів, так і з товарів, які збирали волонтери окупантів у магазинах "Ашан" в різних регіонах Росії. Іноді постачання організовувалися за безпосередньої взаємодії з місцевими органами влади.
  • Крім постачання товарів, "Ашан" допомагав військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників.

Реакція Кулеби

  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що "Ашан" перетворився на повноцінну зброю російської агресії.
  • Він нагадав, що закликав бойкотувати "Ашан" ще минулого року, коли мережа не вийшла з ринку Росії після повномасштабного вторгнення в Україну. Проте ситуація склалася ще серйозніше, оскільки виявилось, що російський офіс супермаркету напряму фінансує армію агресорів.
  • Міністр закордонних справ додав, що обговорить це зі своїм французьким колегою.