"Метеорит вибухнув, за моїми оцінками, на висоті 50 кілометрів, тому що ударні хвилі прийшли приблизно через дві хвилини після спалаху, а звуку необхідно три секунди, щоб подолати один кілометр. Слід від уламка, швидше за все, пішов у бік Міаса, десь в тому районі може лежати справжній метеорит або навіть утворитися воронка", - повідомив Сергій Замоздра в коментарі Gazeta.ru.
"Коли такий об'єкт входить в атмосферу й вибухає, він, перш за все, руйнує озоновий шар. І, відповідно, над нами зараз буде невелика озонова діра, і ми отримаємо на невелику величину більше ультрафіолетової радіації. Що стосується радіоактивних забруднень - мені здається, вони не можуть сильно збільшуватися, тому що більшість метеоритів не радіоактивні. Найпотужніший тут вплив - це спалах світла та ударна хвиля", - додав він.
За словами експерта, те що сталось в Челябінську, досить рідкісна подія, що трапляється раз на кількадесят років.
"Досить складно було передбачити, що метеорит впаде саме в районі Челябінська. Похибка в таких розрахунках складає до 500 кілометрів. На Землю щорічно падають такі великі камені, але, судячи з потужності спалаху, цей був дуже важкий. Така подія відбувається на Землі раз на 20-30 років", - підсумував Замоздра.
Як відомо, ослаблення озонового шару підсилює потік сонячної радіації на Землю і викликає у людей зростання числа ракових утворень шкіри. Крім того, підвищений рівень випромінювання веде до різкого збільшення смертності серед морських тварин і рослин.
Нагадаємо, у Росії в Свердловській області впав метеорит, який розпався на частини. Кількість постраждалих, які звернулися за допомогою після падіння уламків метеорита в Челябінській області, перевищила 400 осіб, повідомив представник прес-центру МВС Росії.
Усі подробиці події у темі метеорит в Челябінську.