Відповідне повідомлення опублікувало Центральне командування США. Там зазначили, що зловмисна та безрозсудна поведінка хуситів продовжує загрожувати регіональній стабільності та ставить під загрозу життя моряків у Червоному морі та Аденській затоці.

Дивіться також Що для України означає історична безпекова угода зі США і чи зможе Трамп її розірвати

Моряки покинули судно

Єменські хусити 13 червня двома ракетними ударами атакували український суховантаж Verbena, який експлуатував польський перевізник під прапором Палау. Вже у суботу, 15 червня, стало відомо, що екіпаж подав сигнал лиха, вказавши, що вони покидають корабель.

Екіпаж покинув судно через безперервні пожежі та нездатність їх контролювати,
– йдеться у повідомленні Центркому.

Повідомляється, що морякам надав допомогу балкер Anna Meta – він транспортує їх у безпечне місце. Іранський фрегат IRIN Jamaran, який був всього у 8 морських милях (майже 13 кілометрів) від судна Verbena так і не відповів на сигнал лиха.

Що відомо про атаку на судно

Повідомлялося, що українське судно, призначене для навалювальних вантажів, перевозило будівельні матеріали з дерева та прямувало до Італії.

Внаслідок ракетного удару на борту корабля спалахнула пожежа, в результаті якої судно було пошкоджено, а один моряк зазнав серйозних поранень. Постраждалого оперативно евакуювали американським літаком на військовий корабель партнерів, що перебував поряд. Йому вже надали необхідну медичну допомогу.

У США зазначили, що продовжуватимуть співпрацю з партнерами, щоб притягнути хуситів до відповідальності та послабити їхній військовий потенціал.

Хто такі хусити?


У 2015 році до влади у Ємені прийшли хусити. Вони захопили столицю країни, а потім і увесь північний захід. Хуситський режим спирається на допомогу Ірану, а міжнародно визнаний уряд – на підтримку Саудівської Аравії. Завдяки постачанням з Тегерану хусити мають серйозний арсенал ракет і дронів, зокрема навіть балістики, здатної літати на 2 000 кілометрів. Після нападу ХАМАС вони підтримали палестинців та вдарили по Ізраїлю. Крім того, хусити розпочали атакувати у Червоному морі цивільні судна, які начебто мають "зв'язок із євреями" та їхніми союзниками – США та Британією.